Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik könyv jobb? Leiner...

Melyik könyv jobb? Leiner Laura Szent Johanna gimi, vagy Maros Edit Hűvösvölgyi suli?

Figyelt kérdés

2016. jan. 15. 10:49
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

Szerintem meg a Hűvösvölgyi jobb :) én már kiovastam az SZJG-t de a napokban elővettem, és újraolvasgattam a részeket...khm hát mit ne mondjak....annyira felszínes és egyzserű a stílusa...jó,oké, nyilván ez tetszik a fiataloknak, nincs is vele semmi bajom, én is szerettem, továbbra is ott van a polcomon. Csak mára meguntam. Sok helyen annyira közhelyes dolgokat ír le oldalakon át, hogy bealszok rajta.:/ Reni felkel. Vergődik egy sort, hogy mit vegye fel..kimegy a kapuba Cortezhez, az megcsókolja, "naon happyn" elindulnak az iskolába, megállnak előtte, a többiekkel szintén világbéke hangulatban dumálnak. Bemennek, tanulnak, hol ez a tanár megy be , hol az...és majdnem minden nap így kezdődik. Az hogy a nap végére itt ott színesíti (pl szilveszteri éjszakák, farsang, ilyenek) oké.De azok is ismétlődnek, minden könyvben majdnem ugyanolyan csak a szereplők lelkiállapota változik.PL első szilveszternél reni meg virág összeveszett, de ellenben cortez megcsókolja. A második már vmivel jobb..stbstb Szóval nem azt mondom hogy a Hűvösvölgyi hú dejó, viszont az nem csak a suli köré épül sőt. Ott valós problémákról (mármint emberibb) is szó van, és eseménydúsabb(szerintem).Míg az SZJG a sulin kívűl nem nagyon tér ki részletesebben másra. vmint nyolc köteten át mást se olvastam, csak hogy renáta nyavajog cortezről.uuuunalmas.

De kinek ez, kinek az. Ez a téma megosztja az embereket. :)

2016. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Én mindkettőt olvastam. Először a Hüvös völgyi sulit akkor nagyon tetszett,de miután elolvastam A Szent Johanna Gimit már nem annyira... Minkettő jó könyv bár szerintem az SZJG jobb...ez az én véleményem...
2016. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyik sem egy nagy műalkotás, sőt, semmi nincs bennük, ami ,,művészeti'' szintre emelné őket (pedig ugye, az írás, az művészet), de ha már, akkor inkább SzJg, mert abban legalább voltak aránlag szerethető karakterek, meg jó poénok, de a Hvs- ben semmi sem történik, nulla az egész, mind fogalmazásilag (ez Leiner ,,csodás művénél'' is igaz), mind történetileg (ez is félig- meddig illik a SzJg- re is). Egyiket sem szeretem, olvass inkább L.M.Montgomeryt vagy Jane Austent.:)
2016. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Norci66 válasza:
én már elolvastam a hűvösvölgyit a szentjohanna gimit most olvasom de az szjg jobban tetszik de a hvs se rossz mind a kettőt olvasd el és döntsd el melyik tetszik jobban :D
2016. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A hvs sokkalta jobb. Van szó benne a mai valós problémákról is nem csak a ,, fiú nem vesz észre pedig szeretem de nem tudja''
2016. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Szerintem mind a kettő jó de valamiért egy kicsit a Szent Johanna Gimi jobban tetszik mert a Hűvösvölgyi suli eléggé kiszámítható.
2016. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%

Először a Hvs-t olvastam, aztán az Szjg-t, majd nemrég ismét elolvastam mindkettőt.

A kettő teljesen más, egyik sem copyja a másiknak, vannak benne hasonlóságok, de a lényeg,ami alapján én megítélem az egészet, hogy izgalmas vagy nem.

A hvs-t nem tudtam letenni, folyamatosan előre lapoztam, egy könyv max két napig tartott. Számomra érdekes és izgi volt második olvasására is.

Ezzel szemben az szjg semmiről nem szól. Reni unalmas,valószínűtlen élete 8 köteten át. Alig vártam mindig, hogy történjen már végre valami. Untam,nagyon. A karakterek kidolgozatlanok,uncsi, mindig ugyanaz az egész.

A hvs az életről szól,Dórival történik is valami a tanuláson kívül.Reni ezzel szemben egy unalmas stréber, egyszerűen szenvedés volt olvasni az első pár részt.

2017. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szjg jobb bár nekem annyival tetszett jobban a hvs hogy nemcsak 1 fiúról szólt
2018. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!