Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van értelme folytatnom? Lentˇˇ

Van értelme folytatnom? Lentˇˇ

Figyelt kérdés

1. fejezet

Éljen a tanév első napja – gondoltam keserűen, miközben végigsétáltam a gimnáziumba vezető keskeny úton . Ránéztem a karórámra.20 perc van hátra az első csengetésig. Riasztóan kevés idő. Irigykedve bámultam a mellettem elhaladó vidám embereket. Átkoztam mindent és mindenkit ami arra kényszerített, hogy iskolába járjak. Alapjában véve szeretek tanulni és a jegyeim kitűnőek. Sőt! Az ég világon semmi bajom nem lenne, ha nem kéne kontaktusba kerülnöm a többi diákkal.

Enyhén szólva zárkózott vagyok. Olyannyira igyekszem beleolvadni a környezetembe, hogy biztos vagyok benne, akadnak olyanok is a suliban, akiknek fogalmuk sincs Nora Call létezéséről.

Nora Call. Még a nevem is szürke, unalmas.

Megértem a többieket amiért elkerülnek. Arcom vonásai egyszerűek. Homlokom magas, a szemeim nagyok és barnák, nem nyújtanak semmi különlegeset. Szintén barna hajam bután göndörödve kúszik a derekam aljáig. Visszavonhatatlanul unalmas vagyok.

15 perc. Megszaporáztam a lépteim. Az eddig ragyogó kék égen most gyülekezni kezdtek a szürke esőfelhők. Sóhajtottam. Nem szeretem az esőt. Hideg és vizes.

A reggel gondosan hátrafésült hajam pillanatokon belül elázott. Bosszúsan szorítottam össze a számat. Mérgesen léptem be az aulába.

Furcsának és nevetségesnek találtam diáktársaim első iskolanap feletti örömét. Mindenki nevetett és rázta a hajából a vizet. Mintha egyenesen boldogak lennének attól a ténytől, hogy iskolába járnak.

A csengő harsányan felvisított. A legutálatosabb hang amit csak el tudtam képzelni. Jelezte, hogy kevesebb, mint 5 perc áll rendelkezésemre, hogy beérjek az osztályba. A tanulók szállingózni kezdtek tantermeik felé, miközben vidáman beszélgettek. Egy hideg kéz kapta el a csuklóm és vonszolt magával. Fél percbe telett mire rájöttem, hogy Rebecca az. Az egyetlen lány a suliban aki szóba állt velem.

- Hogy telt a nyarad?- kérdezte.

- Unalmasan. - A válaszom tömör volt és mindent kifejezett. Az olvasással töltött estéket és a TV bámulásával elpazarolt nappalokat. Unalmas. Ez a szó volt a legjellemzőbb rám. Meg persze a különc, és az abnormális.


Háth ez igy az eleje.Ha már elolvastátok fél siker.Lécci irjatok véleményeket!


2010. márc. 27. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Közepes. Lehetne jobb is. Mindenesetre folytasd, gyakorolj sokat, és akkor javulni fog a stílusod.

Amúgy miről fog szólni, ha szabad megkérdezni? :)

2010. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó! :) Folytasd!
2010. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is tök jó!
2010. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem rossz. Kicsit lehet rajta finomítani, de szerintem először kerekedjen ki a sztori, aztán majd kijavítod.
2010. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy közepes! Tökéletes! Nagyon szép! Csak így tovább!
2010. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem indul rosszul, ha könyv lenne, simán olvasnám tovább :)

Csak egy-két észrevétel:

A számokat lehetőleg betűvel írd ki, minimum tízig. Sokkal szebben néz ki az a szövegkörnyezetben, hogy "Jelezte, hogy kevesebb, mint öt perc áll rendelkezésemre...". De százig is kiírhatok "Húsz perc van hátra...".

Meg még egy apróság. A párbeszédeknél a gondolatjelet inkább a gondolatjellel, mint a kötőjellel jelölik (mondjuk azt nem tudom, itt engedélyezve van-e a gondolatjel, szóval ha azzal írtad, bocs). Ctrl és a numb pad - a kombinációja.


Sikeres folytatást! :)

2010. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Író szemmel nekem akkor is közepes, mert van min javítani. Ennek ellenére még mindig azt mondom, hogy folytassa, csak úgy tud még jobbá válni.
2010. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem az alkonyat jutott róla eszembe. Bella karaktere. Semmi gond nincs vele, csak kicsit elcsépelt már.
2010. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha azt nézem, hogy Vass Virág meg Fejős Éva színvonalú felmosóvíz minőségű könyvek állnak a libri top listáján, akkor ebből a szempontból csodás. Tudsz írni. Ennyi, de nem több. Ha jó ismerősöket szerzel a szakmában még ki is tudod adatni.

Viszont szerintem az irodalom valahol Kundera környékén kezdődik, ilyen szempontból pocsék.

Arra persze nagyon jó, hogy kiírd a bánatodat, tedd is ezt meg, ártani nem árt, de amíg nem tudsz kilépni ebből a körből, hogy csak a saját érzelmeidről tudsz írni, addig semmi értékeset nem tudsz alkotni.


Ennek ellenére folytasd, nem bántásból írtam ezt, csak őszinte voltam, a kritikát fogadni tudni kell.

2010. márc. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem ezt egy tizenéves írta. Kundera sem ennyi idősen alkotta a műveit, tehát azzal semmi baj nincs, hogy itt nem ilyen gondolatok jelennek meg. Egy tizenévesnek még messze nem is lehet annyi élettapasztalata, hogy ilyen jellegű dolgokról tudjon írni. Amit leírt, az szerintem nem rossz. Épkézláb mondatok, formailag jó, én nem nagyon kötnék bele, azon túl, amit már leírtam, hogy lehetne finomítani rajta.

De különben nekem is kicsit olyan volt, mint az Alkonyat. Ugye azt egy szóval sem mondtam, hogy stílusát tekintve eredeti. De mint gyakorlat, szárnypróbálgatás, tényleg jó.

2010. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!