Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik azok az alapvető jogok...

Mik azok az alapvető jogok amikkel jó hogyha az ember tisztába van?

Figyelt kérdés

Érthetem ugyis hogy amikor pl az ember utcán vagy valahol a városban van vagy pl.: iskolába akkor ezeket bizonyos helyzetekben illetve szituációkban fel tudjuk használni a másik ellen..

A másik meg az , hogy alapból van egy pár jog amivel ha jól tudom akkor azzal az embernek tisztába kéne lennie előre is köszi


2016. jan. 31. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz te bárki ellen bármit tenni amikor mész az utcán?
2016. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem az , hogy bárki ellen hanem , hogyha az ember olyan helyzetbe kerül , hogy ezt meg azt tudja a másiknak mondani , hogyha bármi olyan alakulna ki , hogy mit tudjam én valamit csinálna és meg azt tudom nekik illetve neki mondani , hogy ehhez nincs jogod .. és körülbelül kész ennyi
2016. jan. 31. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha elmondanád, mire vagy kíváncsi? ezzel az esetleg ha az lenne hoyg nem tudom hogy valami talán, ezzel nem megyünk semmire.


Egyébként Magyarországon ELVILEG szólásszabadság van, bárkinek azt mondasz amit akarsz. Pár kivétellel, például a jó hírnevét nem ronthatod, nem gázolhatsz a becsületébe.


Tényleg nem értem, hova akarsz kilyukadni. Ha megtámadnak a cigányok a nyóckerben, majd azt mondod nekik, hogy ehhez nincs joguk és akkor elszégyellik magukat és elnézést kérnek?

2016. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor kérdezem úgy , hogy mi az amihez az embernek illetve embereknek nincsen joga / joguk mik azok a dolgok az életben , hogyha az egyik fél a másikkal szemben olyan szinten viselkedik vagy úgy bánik vele , hogy olyankor ezt mi már jogosan feljelenthetjük .. Vagy azt lehetne neki mondani , hogy ehhez nincsen jogod szóval akkor azért így már érthető .. ?
2016. jan. 31. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Teljesen szétszórt, zagyva, érthetetlen amit írsz.


Egy halom dolog van amit nem lehet megtenni az életben, ezt a Btk. tételesen felsorolja. Ugye nem várod el tőlem, hogy bemásoljam az egészet?


De szerencséd van, mert a Btk. az interneten is megtekinthető:

[link]

2016. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2016. jan. 31. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!