Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha két ember nem tud megegyezn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha két ember nem tud megegyezni alapvető dolgokban, akkor miért vannak még együtt? Miért rabolják egymás idejét?

Figyelt kérdés

Itt pl. olyanra gondolok,hogy még azt sem tudják eldönteni,hogy hol telepedjenek le. Ha már egy ilyen kérdésben egyeznek,akkor mit várnak? Ennél már csak nagyobb problémák lesznek az életben.

Meg nem értem,ha az ember szereti a másikat,akkor megpróbál alkalmazkodni,de hogy egyik sem próbál az számomra elég furcsa. Én ezt egy picit önzőnek tartom.


2014. szept. 29. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak még együtt, mert szeretik egymást. Viszont ha alapvető - és nem alapvető - dolgokban nem képesek megegyezni, akkor megoldódik a dolog hosszabb távon, mert gyorsan kiábrándulnak egymásból. Mi több, egymást okolják.
2014. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy az első írja. A fellángolás eltart egy darabig, akár még szerelemmé is alakul, de később akkorát csalódnak egymásban, hogy úgysem maradnak együtt. Ameddig hiszik, hogy megoldhatják, addig pedig nyilván nem érzik, hogy csak rabolják egymás idejét.
2014. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azzal, hogy ennél csak nagyobb problémák lesznek az életben. Szerintem az egyik legnehezebben megoldható kérdés pont ez:

Ki költözzön el a családjától, rokonaitól, barátaitól messzire?

Ki adja föl az állását, hogy a másik településen keressen valami elfogadhatót (csöppet sem biztos, hogy talál!)?


És itt nem lehet kompromisszumot kötni, meg "picit" alkalmazkodni. Itt az egyik félnek hoznia kell egy nagy áldozatot, vállalnia jó nagy kockázatot. Mert ugye, ha pár év múlva tönkremegy a házasság, ő ottmarad egy idegen városban, és tök fölöslegesen hozta meg az áldozatot szerelme kedvéért. Igen, aki költözik, az nagyon erősen kiszolgáltatja magát a másik számára, és ehhez nagyon nagy szeretet és bizalom kell.

2014. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem egyedül annak a két embernek a dolga. Valószínűleg (még) szeretik egymást. Aztán lehet, eljön az idő, amikor legalább az egyikük besokall és szakítás lesz a vége.
2014. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kérdés!Tegnap összevesztünk a párommal és ma egész nap ezen agyaltam.Meddig húzzuk még ezt?Fogalmam sincs.Szeretjük egymást,de tényleg ami nekem alapvető dolog egy kapcsolatban,az neki felfoghatatlan és hiába mondom el neki százszor hogy megértse,csak a saját igazát hajtja.Egyszerűen nem érti amit mondok,és sokszor én se tudom megérteni őt.
2014. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes téma, aláírom.

Amiről te beszélsz, az lenne az ideális. Viszont már rég tudjuk, hogy a világ nem így működik.

Sajnos az emberek jó szokása erőltetni azt, ami nem megy. Aztán X+1 év múlva rájönnek, hogy benne ülnek egy kapcsolatban, ami nem teszi őket boldoggá.

Jön a kifogáskeresés, egymásramutogatás, sírás, egy-két gyerek...

2014. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"hol telepedjenek le"


Na igen. Láttam már én is ezért majdnem 6 éves kapcsolatot szétmenni. Bár ott ebből a problémából, hogy hová költözzenek össze, eljutottak oda hogy a pasi megcsalta a menyasszonyát (az én ismerősömet) így ezért mentek szét...de nem tudtam megérteni minek húzták egymás idejét majdnem hat évig.

2014. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!