Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nem nagyon vagyok olyan,mint a többiek. Máshogy gondolkozom,más módon és stílusban beszélek és a felfogásom is más. Talán pont ez volt az első indok,hogy nem értettem meg őket. Emellett eléggé szorgalmas tanuló vagyok és lelkiismeretesen készülök a dolgozatokra. Ez még rátett egy lapáttal... Mindezek fejében ugyebár magányos lettem. Megvan az a furcsa tulajdonságom,hogy az érett gondolkodásmódom miatt a felnőttekkel jobban tudok társalogni,velük valahogy könnyebb. A többiek ezt látva mégjobban kiközösítettek,bár megértem miért,mégsem érzem így jól magam... Igaz már a tanárok,takarítók,portársok nagyrészét ismerem,de a nap nagyrészében mégiscsak az osztályommal vagyok... Mit tehetnék?

(16/l)



2016. febr. 3. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudják értékelni, hogy te különleges vagy és más, akkor nem is érdemlik meg, hogy velük törődj.


Keress olyan barátokat, akik megértenek.


Ismerős a helyzeted, én is jobban voltam a büfésekkel, meg az igazgatóval, mint az osztályom nagyrészévével még gimiben.


Hidd el, hogy a legfontosabb az, hogy ne változz meg, maradj egyedi, mert akkor lesz belőled valaki, ha emiatt kiközösítenek, az nem a te bajod, az ő bajuk, hogy elveszítenek egy ilyen csodálatos emberi lényt, mint amilyen te is vagy.


Majd később rájössz, hogy mennyivel jobb neked, mint nekik ;)

2016. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Bocsi hogy így írok ide hogy, nem tudok ebbe segíteni, de egy az egyben olyan mintha rólam írtál volna. (16L)

2016. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos megértem a helyzeted.

Ahhoz hogy elfogadjanak ahhoz az kéne hogy, úgy gondolkozz mint ők, ugyanúgy ne érdekeljenek a dogák mint őket, stb. Vagyis teljesen fel kéne adnod magadat, hozzájuk csak ez az út vezet.

De tapasztalatból mondom az "előzmények" miatt soha nem fogadnának be teljesen, te is rosszul éreznéd magad a folyamatos megjátszás miatt és olyan embereket/lehetőségeket vesztenél el amiket később visszagondolva megbánnál.

Tudom hogy, ez most milyen érzés neked de a hosszabb távoni megjátszás tönkre tesz mindenkit.

Esetleg azt tudom ajánlani hogy a szünetekbe foglald el magad könyvvel/anyag átnézésével/valami játékkal vagy mászkálj egy kicsit. Írtad hogy, jól tanulsz szóval ha valakinek segítségre van szüksége valamiből, esetleg felajánlhatod hogy elmagyarázol pár dolgot, vagy ha valamelyik tantárgyat szereted mehetsz versenyekre mert a verseny felkészítés mindig a szaktanárral van osztálytól független úgy hogy lehet összeismerkedsz hasonló emberekkel akik szintén a suliba vannak

2016. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ismerős sajna én is bele estem az elöbb említett hibába és nem tanultam beszólogattam a tanároknaj ennek hála 8 ból megbuktam cigiztem amin szerencsére túltettem most 9. Es vagyok inkább a régi jólismert barátaimra támaszkodok javaslim te is ezt tedd
2016. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha nem tetszik az osztályközösség keress más közösséget. Menj sportolni, válassz szakkört, valamit ami tükrözi a jellemedet. Ott hozzád hasonló emberek lesznek lesz közös téma, közös hobbi.

Lazíts. Ha fáradt vagy kikapcsolódásként "leereszkedhetsz a sárba" komoly vagy ez jó. De tudd élvezni az életet! Szabadidődben mozdulj ki!


14/L

2016. márc. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!