Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 14 eves vagyok es pilota...

14 eves vagyok es pilota szeretnek lenni mar eldontottem az lenne a kerdesem hogy mi kell hozza es mennyit keres es azt szeretnem tudni hogy milyen orvosi vizsgaknak kell megfelelni stb mert komoly utasszallito pilota sztnek lenni ATPL kepzes?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem árt ha van műszaki diplomád. Kell hozzá több 10 millió Ft-nyi tőke, mert a képzést magadnak kell fizetned. A PPL mondjuk 1,5 millió Ft, ezenkívül kell 200 óra repült idő (a PPL képzésen szerzett 45 órát ebbe beszámíthatod), ami repülőgéptől függően óránként mondjuk 30000 Ft (155 óra esetén mondjuk 4,5 millió Ft). Utána CPL képzés, ami legyen mondjuk 2,5 millió Ft, ezután már pénzt is kereshetsz a repüléssel. Kell még egy rakás jogosultság, mint pl. MEP, IR, NVFR stb. Az ATPL elméleti vizsgát úgy is megszerezheted, ha egy műszaki egyetem gépészeti karának repülőmérnöki szakára mész tanulni.A vizsgálat szinte teljeskörű, CPL és ATPL jogosítványhoz szigorúbbak a feltételek, mint PPL jogosítványhoz. Vérvétel, vizeletvizsgálat, szemészet, fogorvosi vizsgálat, belgyógyászati vizsgálat (vérnyomás mérés EKG), sebészeti kivizsgálás, neurológia, orr-fül-gégészet. Az nem jó ha cukorbeteg vagy, illetve magas a vérnyomásod. Orvosi vizsgálatra évente egyszer el kell menni.

CPL jogosítvánnyal már lehetsz másodpilóta egy utasszállító repülőgépen, feltéve ha már megvan az ATPL elméleti vizsgád.

Kezdőként elhelyezkedni európai légitársaságoknál szerintem nem könnyű, mert előnyben részesítik azokat a pilótákat, akiknek már több ezer repült órájuk van. Ami a fizetést illeti, ez az egyik legjobban kereső szakma, és nagy presztizzsel jár.

Most jön a poén: Én nem vagyok pilóta, szóval ha valamit rosszul írtam, kérlek javítsatok ki.

2016. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
összesen kb35millió forint ha akedémián tanulsz és egyből légitársaságoknak képeznek
2016. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Énis pilóta szeretnék lenni 8 éves korom óta, és elég sok kell hozzá. Én most 11 éves vagyok és mindent tudok a repülésről. Én is utasszállító pilóta szeretnék lenni, egy Airbus A380-as repülőgép vezetésénél 4,5 millió forintot kereshetsz egy (EGY) úttal, de nagyon drága a vizsga. Akár bele is kerülhet egy 2 millió forintba a jogosítvány, de egyes légitársaságok fizetik ha jók voltak a jegyeid. Ez alatt azt értem hogy szín ötösnek kell lenned ahoz hogy neked ne keljen álnod. Bocsi ha helyesírási hibák vannak a szövegben!
2016. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!