Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nembírom felfogni a...

Miért nembírom felfogni a matekot? Miért nem értem meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok az a helyzet hogy nagyon gyenge vagyok belőle 3 óra hosszát szoktam gyakorolni kb egy nappal az előtt hogy dolgozatot írnánk de egyedül nem megy vagy a nélkül hogy belenéznék a füzetbe de dolgozatnál ezt nem lehet félek hogy megint megfogok bukni mint félévkor :( mit csináljak?

2016. márc. 15. 17:04
 1/5 anonim válasza:
60%
magántanár, barátok? hiszem, hogy bárki képes megérteni a matekot, ha megfelelő módon vagy elmagyarázva számára
2016. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos van, aki nem tudja megtanulni.

De ez elég ritka, talán nem tartozol ezek közé.

Az előző javaslata helytálló, valaki mással kellene tanulnod, és egy-két alapdolgot együtt megértened vele.

Ha így sem megy, akkor marad az augusztusi javítóvizsga.

Ott engedékenyebbek a tanárok általában.

Ismerek olyat, aki ötödiktől érettségiig mindig pótvizsgán ment át. Aztán jó magyartanárrá vált, és kutya baja. Igaz, emlegeti a matekot azóta is :)

2016. márc. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amikor anno korrepetáltam matekot, akkor az volt a tapasztalatom, hogy a legtöbb esetben a probléma legnagyobb része ott van, hogy a diák legtöbb energiája arra ment el, hogy 'áhh, én hülye vagyok a matekhoz, nekem ez nem megy'. Emiatt leblokkol, és gyakorlatilag az van, hogy ül a feladat felett, és szenved, hogy neki ez mennyire nem megy - és odáig, hogy érdemben gondolkodjon is a feladaton, gyakorlatilag el se jut. Aztán amikor hosszas nyűglődés után sikerült félretenni, hogy ő hülye hozzá, meg neki hogy nem megy, akkor ő lepődött meg a legjobban, hogy 'jéé, de ez nem is olyan nehéz..'.

Aztán következő alkalommal pontosan ugyanarra a feladatra megint jött a 'nekem nem megy, én ehhez hülye vagyok'...


A dolog lényege: a matekot nem lehet úgy csinálni, hogy 'áh, nekem nem megy'. Akkor tényleg nem fog menni, akármennyit is szenvedsz a feladatok felett.

Úgy kell hozzáállni, hogy meg tudom csinálni, max nekem több időmbe és energiámba kerül majd, mint másoknak, de hát ez van.


Persze ha a tanár rosszul adja le az anyagot és / vagy már az alapok is hiányoznak, akkor szükség lehet különtanárra is, hogy a hiányokat pótolja.

2016. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. márc. 25. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Írj nekem és elmagyarázom neked a matematikát az alapjaitól! Én már úgy sem tudok mit kezdeni a tudásommal, jobb híján átadom.
2016. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!