Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok ezzel? (Bővebb...

Ti hogy vagytok ezzel? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok aki egy franchise kávézóban dolgozik heti 20-25 órában, mint diák.

Értelmiségi, jómódú családból származom, azért vállaltam munkát- immár fél éve, hogy ha egyszer kezembe kerül a diploma; amit remélhetőleg turizmus és vendéglátás szakon szerzek- majd mondhassam, hogy rendelkezek munkatapasztalattal. Másrészt a munka nemesít, örülök, hogy nem kell 100%-ban a szüleimre támaszkodni, szeretem és igyekszem a lehető legjobban helytállni.

Persze az otthoniak kevésbé támogatják, szerintük nem kellene, mert a tanulás rovására megy és egyébként sem vagyok rászorulva. Tény, mi tény. (egyébként nem romlottak az eredményeim)


Figyelem az embereket..., s az szúrt szemet, hogy lenéznek.

Ma az egyik vásárlóval csevegésbe elegyedtem, majd véletlenül említettem, hogy "igen, az egyetemen is vizsgaidőszakban..."- teljesen leesett az álla. Hogy én tanulok, egyetemen, tényleg?


Nos; a kérdés:

Ti, akik California/Costa/Starbucks/McCafe/KFC/McD... stb helyen fogyasztotok- arra gondolok, hogy az, aki a rendeléseteket felvette, hogy tanulatlan, egyszerű? Vagy miként néztek ezekre az emberekre?

Érdemben nem izgat, de azért az foglalkoztat, hogy mennyire vagyunk lesajnálva, miként néznek az emberek ránk, diákmunkásokra.



2016. márc. 17. 00:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy még mindig nem érted mi a probléma a kérdéseddel.


H az embert látványosan lenézik a munkája miatt az kellemetlen dolog. Rossz érzés lehet.

Szerintem anyagi, családi háttértől független mindenkit megillet némi tisztelet, legalább annyi, hogy ne nézzük le.

De te szerinted téged már csak azért sem szabadna lenézni, mert egy jómódú, értelmiségi családból való vagy, meg amúgy is a te seggedből jön a napfény. Jó, ezzel most egy kicsit túloztam, persze, de így talán könnyebb érzékeltetni a problémát. Mondjuk tegyük fel ugyanabban a kávézóban dolgozik a "Marika", ugyanannyi idős, mint te, csak ő nem tanult tovább, és a családja sem értelmiségi vagy jómódú. Ő vele mi van? Szerinted őt jogosan nézik le az emberek? Csak azért mert nincs diplomája? Kitudja miért nem tanult tovább... Meg amúgy is, van egy tisztességes állása.

Szóval én megértem a problémádat, csak hidd el, másokat is érint, olyanokat is, akik nem pénzesek, és nem is tanultak, de ettől még őket sem szabad lenézni!


És ha már így kérdezted: Én is kamuszakon tanulok (ipari termék és formatervező mérnök). No offense!

2016. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Igazad van, de te is válaszolhattál volna értelmes hangnemben először is és akkor nincs ócsárolgatás...
2016. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

Én nem ertem, h ezen a kerdesen mi az ami nem ertheto.

Aki feltette az arra volt kivancsi, h miert tortenik az, h az emberek lenezik, lesajnaljak, pedig aki dolgozik es barmifele munkat vallal (persze nem illegalisan) az mar eleve jo dolog foleg suli mellett es ugy, h nincs raszorulva.

Persze tok jo neki, nem is mindennapi ma MOn az ilyen elethelyzet, viszont megesik.

En is dolgoztam 3 evig egy Costaban, gondolom mindenki tudja, h milyen kemeny hajnalban kellni sokszor a nyitasok miatt, masok undorito bogreit tanyerait mosogatni . Ez nem csak kavefozes es kasszanyomkodas, kokemeny fizikai munka amitol faradt az ember es izomlaza is van alkalom adtan. De ez mindegy is . Mivel meg anno diakkent dolgoztam az egyetem alatt , igy szoktam tudni amikor gyorkajaldaba megyek , h valszeg o is tanul. De ugyanakkor nem nezem le azt aki nem. A kerdezo sem sztem. Nem kell mkinek tanulnia , mert ugy nem mukodne az orszag.

De az biztos, h engem is sok attrocitas ert, mint a fiatal kis vendeglatasban dolgozo pincernoket, sokszor ugy beszelt velem nehany elkenyeztetett bunko mintha ketto szamot nem tudnek osszeadni.

Megesett, h faradtan mentem melozni, mert reggeltol zh ztam, lenyomtam 5 orat es vissza a padok koze. Megjegyzem en sem ebbol eltem...

Na es mondjuk valami aprosagot rosszul vegeztem mmert figyelmetlen voltam. Amikor a taho vendeg tobbezer forint ertekben vasarol a macajanak es odajon, h figyeljmar ez nem zsirszegeny tej es takarodj ki, mert kv foltos az asztal, mikozben lathatja , h nem a fenekemet vakarom, hanem epp benne vagyok tovabbi italok elkesziteseben. Mindegy.

Nem tom ti mit lattok nagykepunek, de eleg sad, h itt elitek ki magatokat.


Valaszom a kerdezonek szoval: sztem jo alapbol, ha valaki dolgozik, ha kedves, notmalis a kiszolgalas, en is viszonzom. Altalaban nem foglalkoztat, h ki honnan jott es miert vegzi amit vegez, arra fokuszalok, h mit igyak es vagy egyek!!:D

2016. márc. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Az írásodból érezni, hogy dicséretet várnál, mert dolgozol, ez van...

Rossz körülmények között nőttem fel, magamra számíthatok csak, de tovább tanulok és kész, nem kell senki sajnálata, tudom mire vagyok képes és mit kell tennem. Nem bántani akarlak, viszont nem vagy olyan életre való, mint sokan mások. Itt is megsértődsz azon ami más ember véleménye.

2016. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
10-es válaszadó vagyok. Miért kellett lepontozni? Fáj hogy a havi 120 rongyot zsebrevágom vagy mi?:D
2016. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es! Én zöld gombot nyomtam; a válaszodat hasznosnak ítéltem. A lepontozás nem általam történt.
2016. ápr. 2. 02:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!