Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha adott kölcsön valaki és...

Ha adott kölcsön valaki és nem tudom visszaadni mi lesz?

Figyelt kérdés
Adott kölcsön valaki utalással 200 ezer Ft-ot és már hetek óta igérem neki, hogy vissza adom, de nem tudom. Mindenképp meg akarom neki adni de most nem megy. Azzal fenyeget, hogy megy a rendőrésgre. Mit tudnak velem csinálni?
2016. márc. 22. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én például eltörném az ujjaidat, nem foglalkoznék rendőrséggel.
2016. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon viccesek vagyunk, 1,5 hónapja kaptam am kölcsön és 2 hétre kértem, de nem úgy jött ki a lépés. nem lenyulni akartam. és nem is akarom.
2016. márc. 22. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt elmegy a rendőrségre, jobb ha legalább részletfizetésben megegyeztek. Ha fizetési meghagyást ad ellened, akkor kiadják végrehajtónak az ügyet, a jogerőre emelkedett meghagyásig 15 napod van fellebbezni és esetleg részletfizetést kérni. Ebben az esetben egyenlő havi fix részletekben fizethetsz, és amennyiben a következő hónap időben teljesítése elmarad, akkor egy összegben fizetendő, vagy behajtóhoz kerül. Ugyanúgy ha nem fellebbezel a meghagyás ellen, és jogerőre emelkedik a meghagyás, akkor behajtóhoz kerül az ügyed. Ha van valami a neveden azt viheti, ha nincs akkor letiltó határozatot hozhat és például a fizetésedből vonják amíg tartozol.


Ha nem ezt csinálja és feljelent, annak eljárását nem tudom, legrosszabb esetben napi 5000 forinttal számolva börtönben leülheted.

2016. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha nem ezt csinálja és feljelent, annak eljárását nem tudom, legrosszabb esetben napi 5000 forinttal számolva börtönben leülheted."


Ez hülyeség, abból a kölcsönadónak nem lesz meg a pénze. Ez nem szabálysértési bírság, ami börtönre váltható.


---


"Nagyon viccesek vagyunk, 1,5 hónapja kaptam am kölcsön és 2 hétre kértem, de nem úgy jött ki a lépés. nem lenyulni akartam. és nem is akarom."


Mégis lenyúltad. Két hét helyett már hat hete tartozol, nem kevés pénzzel. Ezért rosszabb helyeken már nem csak az ujjadat törik el.

2016. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ha nincs szerződés róla, akkor mi alapján kéri vissza? Ilyen alapon mondhatnám, hogy te adtál nekem kölcsön 150 et és nyomoke llened egy olyan eljárást.
2016. márc. 23. 08:30
 6/6 anonim ***** válasza:

A szóbeli szerződés is szerződés. Ha nem kértél kölcsön, miért utalt neked pénzt? Ez nem a te javadra szól. Pont azért lehet egy peres eljárást lefolytatni, mert két egymásnak ellent mondó állítás van (ha hazudni akarsz), és majd a bírósági eljárás lefolytatása eldönti a bizonyítékok alapján hogy melyik fél hazudott.


Jobban jársz amíg csak 200 ezerrel tartozol és nem rakják rá az eljárási költségeket neked.

2016. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!