Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tapasztaltatok az...

Ti mit tapasztaltatok az emberek segítőkészségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemrég született kisbabám, és ma volt az első olyan élményem, hogy muszáj volt elintéznünk pár dolgot, elindultam babakocsival olyan helyekre kellett mennem ahol lépcsőn kellett fel/le vinni a babakocsit, stb. Nagyon furcsa volt, már az első helyen egy bankban mellettünk állt egy csapatnyi munkás (kb. 10 megtermett férfi) és egyikük sem segített amikor fel/ és leszenvedtem a babakocsit a lépcsőn (még biztosan nem jó a technikám, nem vagyok elég gyakorlott a babakocsival lépcsőzésben, és egyébként sem vagyok egy izompacsirta alkat). Utána mentünk gyógyszertárba, ugyan ez, a járókelők közül senki, végül egy terhes kismama (!!) jött és kezdte el megemelni elől a babakocsit, neki persze én nem akartam engedni, de a lényeg, hogy az emberek emellett is elmentek, hagyták, hogy mi ketten emeljük fel a kocsit benne a gyerekkel. Én fogtam ki csak ma ennyire, vagy készüljek úgy, hogy ilyenek az emberek, és kezdjek el gyúrni, hogy bárhová fel tudjam vinni a gyerekkocsit?? Valahogy idegeneket nem nagyon akarok leszólítgatni hogy segítsenek ha maguktól nem jut eszükbe, vagy Ti le szoktatok?
2014. okt. 10. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Igen, megkerem oket. Nema gyereknek...
2014. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
megkérek valakit, hogy segítsen. Mindig segítenek.
2014. okt. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha megkéred segítenek. Én már gyakorlott vagyok, nem kérek segítséget, az esetek többségében mégis odaugrik valaki.

Szituációfüggő, lehet hogy csak kifogtad, mert a legtöbb ember tényleg csak megy tovább, nem rossz szándékból, csak nem figyel épp, de ha szólsz, segítenek.

2014. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Nekem állandóan segíteni akartak, pedig nem kellett volna és engem zavart is, jobban megoldom egyedül mint segítséggel.
2014. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
volt hogy buszsofőr leugrott, hogy felsegítsen..a munkások szerintem fel sem fogták, hogy kellene, de ha szólsz, ettől még lehet hogy szivesen segítenek
2014. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy segítenek vagy nem. Ha régi típusú buszra kell felszállni (tudod, hatalmas lépcsők), akkor mindig megkérek valakit, mert nem tudok egyedül felszállni. Volt, hogy felkiabáltam a buszra, hogy segítsen valaki. Ilyenkor persze mindig odaugrik valaki. Nekem általában jó tapasztalataim vannak, de előfordult már, hogy nem segítettek.

Viszont barátnőm egyszer a buszmegállóban megkért valakit (ketten álltak a megállóban), hogy segítsen felszállni, de az illető mondta, hogy nem segít. Utána megjött a busz, megkérte a buszsofőrt, hogy segítsen, mire mondta, hogy nem segít, és elhajtott. Azért az ilyen ritka.

2014. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem múltkor a bkv ellenőrök levitték a kocsit a mozgólépcsőn. Sosem hittem volna...

Egyébként nekem változó, h segítenek-e vagy sem.

2014. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk az nagyon fontos, hogy megtaláld a jó technikát, mert elő fog fordulni az is, hogy senki nincs a közelben. én a csípőmre tettem a vázat oldalról, így sokkal könnyebb a babakocsi. de sok babakocsi eleve olyan, hogy lehet vele lépcsőzni, csak le-fel kell mozgatni, ezt próbáld ki mert nagy segítség ha a tied képes rá :D

azonkívül kérni kell :)

én se szeretem megkérni az embereket, de ha megtettem, akkor nagyon kedvesen segítettek.

egyébként nem feltétlenül igaz, hogy eszükbe se jut, mert nekem több barátnőm van aki visszautasítja a segítséget, mondván egyedül egyszerűbb nekik vagy van olyan is aki azért nem szereti mert összefogdossák koszos kézzel a babakocsit, mondjuk egy ülő babánál már tényleg fontos is lehet, hogy egy munkás összetapizza, majd a gyerek meg lenyalja a koszt :D

ha már visszautasították őket nyilván nem fognak ugrani segíteni, szóval nem feltétlenül bennük van a hiba :)

2014. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, arra én is rájöttem, hogy meg kell tanulnom a helyes technikát, lépcsőn felfelé már meg is találtam, hátrafelé felhúzom a kocsit, ez oké.

Már csak lefelé kellene, azzal szenvedtem sokat... főleg ha több lépcső van, félek, hogy kiborítom a gyereket. Vagy kiveszem, és üresen lehúzom a kocsit, de azt már most sem nagyon bírom (bal kézzel tartani közben a 4 kilós gyereket, és ennél csak több lesz :).) Lefelé Ti hogy szoktátok??

2014. okt. 10. 13:01
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem nagy kerekű a kocsi...lefele legurálunk...felfele húzom és átgördül a kerekeken...de nagyon ritka, hogy ne segítenének....maguktól...
2014. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!