Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a borderline...

Mit jelent a borderline pszichopata?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 11. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

borderline = határvonal


A borderline pszichopata az a pszichopata, aki határeset.

Mutat 'tüneteket' de nem is.

2016. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
a borderline egy személyiség zavar elnevezése, szóval ne vedd készpénznek amit az első válaszoló írt
2016. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

A borderline egy B csoportba tartozó személyiségzavar, a pszichopátia egy másik, ettől különböző mentális betegség.

A szókapcsolat furcsa.

2016. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Mind a 2 b-cluster szem.zavar. A bpd attól határeseti, hogy a pszichopikus/neurotikus határán van. Olyan amúgy van, hogy "borderline pszichopata", bár nem szakszerű megnevezés.
2016. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát ha nagyon halvány is de legalább van fogalmam róla. Amúgy én úgy tudom hogy aki személyiségzavaros arra mondják hogy pszichopata. Mégis több helyről hallani olyanra aki képtelen eggyütt érezni, lelkiismeretfurdalás nélkül képes valaki életét kioltani.
2016. ápr. 12. 00:37
 6/13 anonim válasza:

4-es vagyok:

"úgy tudom" meg "több helyről hallani" - ha tényleg érdekel a téma, akkor miért nem a szakirodalmat kezded bújni, ahelyett hogy hozzá nem értők butaságait hallgatod? Ha még azt sem tanultad meg, mi az maga, hogy személyiségzavar, akkor hogy akarod a típusait megérteni?

Ezt tényleg nem bántásból mondtam, de pl itt sem tudhatod, hogy a 10 válaszból ki az a 2 aki ért hozzá, ki az a 3 aki valamit olvasott róla, és ki az az 5 aki bődületes marhaságot ír.

2016. ápr. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

A pszichopatáknak nem igazán vannak érzéseik, sem bűntudatuk. Általában fel sem tűnik senkinek, hogy az illető pszichopata, mert teljesen be tud illeszkedni, általában jól tudnak hazudni is. Sokan töltenek be vezető pozíciót például cégeknél.

Vannak viszont olyanok, akik nem törődnek azzal, hogy mit szabad és mit nem, és akár ölnek is. Emiatt nincs bűntudatuk, tehát úgy gondolják, nyugodtan megtehetik.

2016. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Amúgy én még nem hallottam borderline pszichopatáról. (Persze, ettől még lehet, hogy van ilyen.)


Csak a borderline skizofrénia kifejezést hallottam, elvileg József Attila is az volt, de arról a betegségről is csak annyit tudok, hogy létezik.

2016. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Gyilkossági ügyeknél mondták hogy borderline pszichopata
2016. ápr. 18. 11:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Borderline- szindróma.
2016. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!