Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkáltató kötelezheti a...

A munkáltató kötelezheti a munkavállalót arra, hogy a munkavállaló a saját eszközeit hazsnálja? Értsd laptop.

Figyelt kérdés

#jog #eszköz #munkavállaló #laptop #mnkáltató #munkatörvnénykönyve
2016. ápr. 14. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem . Honnan tudja a munkáltató, hogy nekem olyan van és ha nincs ?
2016. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mi áll a szerződésben, és milyen munkakörben van az illető.


PL: ha egy 'művészeti' cégnek dolgozik valaki, vagy újságnak, akkor az újaktól elvárják, hogy legyen saját ceruzája, rajztáblája, gépe, fényképezőgépe, hasonlók, később a nagyobb posztokban kaphat talán jobb, céges gépet, tabletet, eszközöket.


De ezt tényleg a szerződésedben kell megnézned, valamint azt sem árt megkérdezni, hogy mi van, ha valakinek nincs laptopja? annak biztosítanak? mert akkor a többi alkalmazottnak is kéne.

2016. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Marketingesként nálam elvárják, hogy a sajátomat használjam, és a gép nem bírja a szállítást. De én régebben valahol úgy olvastam, hogy "munkáltatói kötelezettség biztosítani a munkához szükséges feltételeket" és ebbe az eszközök is beletartoznak. És ha ez így van, akkor jogellenes, amit csinálnak. Csak ezért kérdezem.
2016. ápr. 14. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!