Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az jogos ha emiatt nem hiszek...

Az jogos ha emiatt nem hiszek a vallásban?

Figyelt kérdés

Vallásos családból származom, de már felnőtt fejjel hogy tudatosultak bennem dolgok, Igy már megkérdőjelezem Istent meg az egész vallásos dolgot, amit kijelenthetek, régen abba az időbe biztos müködött meg segitett embereknek, hogy "ne lopj, ne paráználkodj, aki bölcsen cselekszik meg szeret másokat az majd elnyeri Isten országát.. stb

Viszont ami bennem felmerült, hogy Miért születik egy ember hátránnyal, Miért van hogy van valami genetikai hibája, emiatt éri az életben kudarcok sorozata.

Én konkrétan Figyelemzavarral küzdöttem gyerekkorom óta mindig is, Igy ezzel már megpecsételve az egész sorsom, eleve olyan alappal indultam az életbe hogy nem sikerült elsajátitani dolgokat, tehát nem élhetek teljes értékü életet, mert ott van egy "betegség" ami gátolja az információ áramlását. És persze Gyerek fejjel nem tudatosan, még az ember nem foglalkozik vele.. de majd késöbb ráesik minden.

Tehát szrintem eleve ott bukik a dolog, hogy Miért van az, hogy valaki nyomorékan születik, valaki meg átlagosan, Valakinek lehet teljesen alap, normális egy dolog, lehet 5-ére már simán megy, Valaki meg 100-ik nekifutásnál is még küszködik vele, de még az sem biztos hogy teljesen elsajátitotta a dolgot. Na és miért van az hogy általában ez utóbbi kapja mindig a pofonokat, még pluszba rányomják az emberre a bélyeget, olyan dolog miatt amiről nem tehet ?.

Aki meg gazdag, lop csal hazudik, nem tisztességesen csinálja a dolgokat és úgy fut fel, az Népszerü, azt elismeri meg dicséri mindenki, amitől kiemelkedő életet él ?


2016. ápr. 18. 10:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Miért van az, hogy aki az égvilágon senkinek nem ártott, nem tett semmi rosszat, annak szenvednie kell ?
2016. ápr. 18. 11:05
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha azt akarjuk hogy minél kevesebb beteg ember legyen, akkor azt nem teológusképzéssel hanem orvos és tudósképzéssel lehet elérni. A vallások még kárt is okoznak az emberiségnek. Például épp a napokban merült fel bennem a kérdés, hogy a náciknak mi baja lehetett a zsidókkal. Ezen a videón el is hangzott a válasz:

A zsidógyűlölet valódi okai - Anasztázia 16. (film)

https://www.youtube.com/watch?v=z1_3tJTJ0TY

Nem kell végignézni a filmet, elmondom röviden.

A keresztény vallás azt tanítja hogy adj oda mindened másoknak, gazdagon nem jutsz be a mennyek országába.

A zsidó vallás meg pont az ellenkezőjét, azt hogy tiéd minden.

Az utóbbi vallás követői ezért sikeresebbek az életben, komoly állásokat töltenek be. Ez máris ellentéteket, gyűlöletet szül másokban.

Mi lenne a megoldás? Az hogy az emberiség gyógyuljon ki minden vallásból és ne legyenek többé vallások. Legyen mindenki ateista. Ha ez így lett volna már 100 éve, akkor elkerülhető lett volna a holokauszt és talán a két világháború is.

Visszatérve a kérdésedhez, ha papok helyett orvosokat és tudósokat képeznénk, akkor kevesebb betegség lenne a Földön. Egy pap hiába áldja meg például a leukémiás gyereket. Az attól nem fog meggyógyulni. De a tudomány még képes lehet rá.

2016. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Az, hogy hiszel-e egy vallásban (habár NEM vallásban, hanem istenben szokás hinni), magánügyed, abban hiszel vagy nem hiszel, amit te úgy tartasz rendjén.


De a kérdésed többi része önsajnálgatós nyavajgás, másokat hibáztatsz azért, amin te tudnál változtatni.


Erre gondoltam:

"Én konkrétan Figyelemzavarral küzdöttem gyerekkorom óta mindig is, Igy ezzel már megpecsételve az egész sorsom, eleve olyan alappal indultam az életbe hogy nem sikerült elsajátitani dolgokat, tehát nem élhetek teljes értékü életet, mert ott van egy "betegség" ami gátolja az információ áramlását."


Van legalább három olyan ismerösöm, akinek orvosilag is megállapított erös figyelemzavaros rendellenessége van, és ennek "ellenére" egyetemet végeztek (biológus, pszichológus, mérnök, nyelvtanár) - igaz,. több energiát kellett befektetniük, mint másnak, de nem sajnáltatták magukat, hanem leültek a fenekükre és nem adták fel.

2016. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom miből jött az, hogy én sajnáltatom magam.. Én csak mondtam egy tényt, az egész kérdéssel összekapcsolva, hogy érteni lehessen mit akarok a kérdéssel. Nem önsajnálat.
2016. ápr. 18. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:

"Miért születik egy ember hátránnyal, Miért van hogy van valami genetikai hibája"

CSAK.

Az miért van, ha valaki szépnek, okosnak születik?

Vagy gazdag szülők gyereke?

CSAK.

A vallásban meg 12. év fölött aki hisz, az meg is érdemli.


DE!


Ha mindezt tudod, akkor 2 út áll előtted:

1: nem csinálni semmit, csak sápítozni.

Na, akkor úgy is marad minden, ahogy volt.


2: KÜZDENI!

2016. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, miért nem hiszel, ez a te magánügyed. Rengeteg megkérdőjelezhető dolog van a vallásokban, nem csak a keresztenységben, szerintem mindengyikben lehetne kivetnivalót találni. Jó lenne, hogyha a fanatikusoknak is sikerülne megérteniük, hogy valaki egyszerűen nem hisz ezekben.

Szóval, hogy válaszoljak is a kérdésedre, szerintem jogos, ha emiatt nem hiszel.

2016. ápr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ateista szempontból jogos. Hívő szempontból nem jogos, mert megvannak erre a kérdésre a válaszok. Keresztény válasz: Amíg lélektől nem születünk újjá, mindannyian átkozottak vagyunk. Az egészség, a pénz, világi sikerek mind csak a látszat. Hogy valójában mennyire boldog valakinek az élete, azt nem tudhatod.
2016. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!