Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Kóla valóban ennyire ártalmas?

A Kóla valóban ennyire ártalmas?

Figyelt kérdés

Aláírom, hogy nem lehet túl egészséges, de vannak róla furcsa történetek. Régebben mindenki mondta nekem hogy fú, beletettek egy villát és azt szétmarta egy nap alatt. Meg hogy ha nem színeznék akkor zöld lenne.

Csak azt nem értem ebben a történetben, hogyha tényleg szétmar egy villát, akkor a szájunkat, a gyomrunkat és azt a vékony falú műanyag palackot miért nem marja szét?

Igazából ez mindig megfordul a fejembe ha meglátok valahol egy kólát és régóta gondolkozok ezen.

Szerintetek ez igaz vagy csak valaki ijesztgetni akart?



2016. ápr. 28. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A villás sztori így magában nem igaz, kamu. Savas, szénsavas, tehát le tud bontani egyes anyagokat, ahogy a savak teszik, megfelelő mennyiségben és idő alatt. A zöld szín cáfolt városi legenda, nem mintha számítana a színe.


[link]

2016. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyengébb a gyomorsavadnál, viszont erősebb a szénsavnál. Foszforsav van benne.

Inkább az a gond, hogy gyengíti a csontokat, így nem ajánlott nőnek, gyereknek, betegnek vagy idős embernek.

2016. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ohh, mostmár értem. Köszönöm szépen. Az elsőnek külön köszönöm a linket. Érdekes volt.
2016. ápr. 28. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!