Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azon Zsidók akik Karaiták...

Azon Zsidók akik Karaiták törvényszerüen pozitívabb kapcsolatot ápolnak a keresztényekkel mint a többség akik elfogadják a Talmud tanításait?

Figyelt kérdés
talmud,zsidók

2016. máj. 1. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

He'?


Nem kell túl cifrázni a kérdésedet...


Ha jól értem az a kérdésed ,hogy a karaiták ("rabbinika-ellenesek") jobban elvannak e a keresztényekkel ,mint a rabbinikus zsidók.


Válasz:


Abszolut nem ,nem ettől függ ez.


Én anno "félig-meddig" követtem a karaita irányzatot (igaz akkor még csak ismerkedtem a judaizmussal ,de ma már rabbinikus zsidó vagyok).


Ajánlom figyelmedbe a "Sátán tűzes nyílai" c. könyvet. (krisztianofób karaita kiadvány)


De ez már régi.


Ettől függetlenül ma már a legtöbb zsidó közösség (legyen rabbinikus ,vagy sem) jó kapcsolatot ápol ,vagy legalább is próbál ápolni a kereszténységgel.


Üdv!

2016. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben a 'keresztény(ek)' túlságosan tág fogalom. Melyik keresztény egyházra, irányzatra gondol a kérdező?
2018. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Erre a kérdésre képtelenség nemmel, vagy igennel válaszolni.
2019. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!