Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha papíron asperger szindrómás...

Ha papíron asperger szindrómás vagyok, akkor lehetek óvónő?

Figyelt kérdés

Még csak 14 éves vagyok,de óvónő szeretnék lenni,imádom a gyerekeket.

Semmi szociális problémám nincs,normálisan tudok beszélni,vannak barátaim,nem tanulok sokat,és jó jegyeim vannak.

Az egyetlen baj,hogy papíron fogyatékos vagyok.

Lehet így esélyem?

Alkalmazna bárki is egy fogyatékos óvónőt?



2016. máj. 21. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az asperger szindróma annyira nem vészes, nem értelmi fogyatékos vagy, szerintem alkalmazhatnak.
2016. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, amit leírtál, éppen szembemegy az Asperger-szindrómával.
2016. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Figyu,ezt én is tudom,de oviban önmagam szöges ellentéte voltam,ezért anya elvitt kivizsgálni,és diagnosztizálták az aspergert,de most már nincs semmi gyanús tünetem.
2016. jún. 6. 22:15
 4/5 anonim válasza:

Szerintem gond nélkül.

A lányok/nők alapból sokkal szociálisabbak a férfiaknál, ezért köztük nehezebb is szűrni az aspergert, és sokkal többen tudnak vele együtt is normál életvitelt folytatni.

Egyébként pedig nem kell bemutatnod majd a papírt, ha te nem gondolod fontosnak, senki se fogja kérdezni vagy lenyomozni. A lényeg, hogy te alkalmasnak tartod-e magad erre a hivatásra.

Ja, és az asperger nem fogyatékosság, ha ezt így adták elő neked, az régen rossz.

Egy aspi.

2016. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mikor beiratkozol, alkalmasságin a háziorvos ír majd egy olyat, hogy semmilyen disz-es problémád nincsen és nincs semmilyen eltitkolt betegséged és majd ezt szépen alá kell írni.

lehet hihetetlen, de az óvónők küldik a Pedagógiai Szakszolgálathoz a sajátos nevelési igényűeknek véleményezett gyerekeket (értelmi, észékszervi, beszéd, autizmus, halmozott diagnózisra).

(egy óvónő)

2016. jún. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!