Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeptembertől kollégista...

Szeptembertől kollégista leszek, és nagyon félek. Ugye külföldön élek (jelenleg) és most Szegeden fogok kollégiumbam lakni. Meg lehet szokni? Nem fognak kiközösíteni mert külföldi vagyok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 11. 03:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeged tele van külföldiekkel, a kollégiumokban (felsőoktatás) pedig elvileg már értelmes emberek vannak, szerintem nincs mitől tartanod.
2016. júl. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom melyik koliba mész, de amiket én ismerek, azoktól nem kell félned!

Lakótársad tuti lesz, ezért velük biztosan jóban leszel, akkor már ott az ismerettség.

Ezen kívül minden koliban vannak helyi arcok, akikhez bármikor becsatlakozhatsz lazulni egy kicsit.

Nem kell félni, kiközösíteni biztos, hogy senki sem fog!

2016. júl. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szántóvető ***** válasza:
52%
Magyarországnak megvan az a jellegzetessége hogy békében élhetnek az emberek fajtól/etnikai hovatartozástól/szekszuális beállítottságtól függetlenül,bár ezt a média és mindenféle jogvédő szervezetek igyekeznek folyamatosan elhazudni.szóval no para.
2016. júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én egyetemista koromban lettem először kollégista. Először furcsa volt, de utána 1 hónap után megszoktam. Én csak ajánlani tudom a kollégiumot, mert jó közösség van és segítséget is gyorsan tudsz keresni akármilyen ügyben. :) Egyébként egyetemista leszel?
2016. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én itt komoly fogalomzavart vélek felfedezni.:

"külföldön élek (jelenleg)"

... ...

"külföldi vagyok"


Kettős állampolgárságod van, ill. lehetne?

Csomó a Kárpát medencében élő, magyarul folyékonyan beszélő embernél látom azt, hogy magukat teljesen külföldinek gondolják. Ez fura szituáció, mert a hivatalos határokon belüli Magyarországon a magyar nyelvet folyékonyan beszélő, használó embereket pedig teljesen magyarnak szokta az utca embere tekinteni.


Az szokott "rossz" érzéseket, vagy neadj ég ellenszenvet kiváltani, amikor pl. egy vajdasági, magyar kereszt és vezetéknevű ember, aki anyanyelvi szinten beszél magyarul, felháborodottan jelenti ki, hogy nem, ő nem magyar, hanem szerb!


Ugye itt egyrészről van egy kezdeti boldogság a hazai magyarban, hogy de jó találkoztam egy a határainkon túl született magyar emberrel, akár segítetek is neki.


Aztán jön a lelombozódás, mert a másik fél egyenesen büszke arra, hogy nem magyar (kvázi sérti, hogy lemagyarozták). Én jártam, már így szabadkai származású, szegedi egyetemistával, akinek teljesen magyar neve volt.


OK, ő szerb, tiszteletben tartom, de a fenti esetben ne lepődjön meg a "megütközésemen", vagy azon, ha megilletődöttséget vél felfedezni rajtam!

2016. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem azon fog múlni, hogy honnan jöttél, hanem, hogy milyen ember vagy.
2016. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!