Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó animék? Tudom, h kb én...

Jó animék? Tudom, h kb én vagyok a 351. ilyen kérdező, de láttam, már minden választ, és ezért írtam ki én is! Van olyan anime, amit ténylegesen érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 7. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Rainbow. Ha van anime, amit érdemes megnézni, akkor az ez.
2016. aug. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Monster

A legzseniálisabb anime, ami létezik. Nincs benne semmi fantasztikus vagy képzeletbeli tárgy, lény teljesen reális, és nem operál mással, mint az emberi lélekkel és annak sötétségével.

A története szerintem zseniális: egy japán orvosról szól, Dr. Tenmáról aki Nyugat-Németországban elismert agysebész. Rájön, hogy a főnökei mennyire kihasználják tehetségét, és felismeri, hogy minden élet egyformán értékes, ezért a vérrög miatt szenvedő polgármester helyett egy előbb érkező, fejbe lőtt és ezáltal kritikus állapotban lévő gyereket operál meg. Az adományozó polgármester meghal, főnökei teljesen semmibe veszik és eltapossák ezek után. Egy nap azonban mindhárom meghal. 10 évvel később derül ki, hogy a gyilkos a japán doktor által megmentett, fejbe lőtt fiú, a zseniális pszichopata Johan Liebert, aki a szeme láttára öl meg még egy embert. Az élet értékét mélységesen tisztelő Dr. Tenma teljesen összetörik, és megesküszik, hogy megöli azt a személyt, akit egykor ő hozott vissza a halál torkából. Megkezdődik a harc közte és a szörny között.

Talán a legösszetettebb történetű anime, amit valaha láttam, több, mint 70 részes és nem egy egyszerű darab. Viszont ennél zseniálisabb, kidolgozottabb anime kevés van. Elképesztő és kidolgozott történet, karakteret és hangulat. Egyszerűen nincs benne egyetlen felesleges karakter sem, mindnek megvan a maga szerepe.



Detective Conan/Conan a detektív


Ezt leginkább annak ajánlom, aki nagyon szereti a krimit és a Poirot féle ügymegoldásokat. Krimiként és drámaként is nagyon jó anime, tele rengeteg zseniális gyilkossági üggyel. Egyszerűen élmény végignézni, hogy megfejtik ezeket az eseteket.



Zankyou no Terror

Két tizenéves terroristáról szól, akik bombás merényletekkel támadják Tokiót, és minden robbantás előtt videóüzenetet küldenek egy rejtvénnyel, melyben a bomba helyét árulják el.

Szintén erős anime és nagyon jó a története. Annak ellenére, hogy elég rövid, nem marad elvarratlan szál.



Perfect Blue

Ez egy Satoshi Kon által rendezett anime-film, zseniális pszicho-thriller és horror.

Egy fiatal énekesről szól, aki lemond énekesi karrierjéről, hogy színészkedni kezdjen. Azonban egy őrült rajongójának mindez nagyon nem tetszik.

Az egyik legjobb animefilm, amit valaha készítettek, kiváló történetvezetéssel, ám ugyanakkor rendkívül összetett is.

Szerintem legalább kétszer meg kell nézni, hogy mindent megértsen az ember.



Amiket még nagyon ajánlok, de szerintem már hallottál róluk:

- Assassination Classroom (szerintem a legviccesebb anime vígjáték, elképesztően ostoba történettel ugyanakkor zseniális, amit kihoztak belőle, nagyon ajánlom)

- Parasyte Maxim

- Code Geass

- Another (talán a leghangulatosabb horror anime, a története nagyon jó, és bár a vége kicsit megosztó, szerintem érdemes megnézni)

- Yami Shibai (szintén horror, nagyon egyedien megrajzolt 3-4 perces kis urban legend feldolgozó sorozat)

2016. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "jó" elég relatív fogalom, valakinek a High School DxD meg az InuYasha a jó....

Írnál konkrétumot, akkor tudnék ajánlani.

Rainbow, Monster tényleg minõségi seinenek, tetszeni fognak ha szereted a mûfajt.

2016. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Juuni Kokuki

Seirei no Moribito

Tenkuu no Escaflowne

Berserk

Gungrave

Trigun

Tiger & Bunny

Kemono no Sou-ja Erin

Baccano!

Fate/Zero

Wolf's Rain

Mobile Suit Gundam 00

Steins;Gate

Guin Saga

Utawarerumono (2006)

Mobile Suit Gundam SEED

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Death Parade

Eureka Seven

Slam Dunk

Natsume Yuujinchou

Victorian Romance Emma

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Mushishi

Rurouni Kenshin

Beck

Silver Spoon

Full Moon wo Sagashite

Tengen Toppa Gurren-Lagann

Tales of Zestiria the X

Barakamon

Black Lagoon

Durarara!!

Psycho-Pass

Gosick

Ouran Koukou Host Club

Uchuu Kyoudai

Ergo Proxy

Serial Experiments Lain

Neon Genesis Evangelion

Mahou Shoujo Madoka Magica

JoJo's Bizarre Adventure

Versailles no Bara

Ginga: Nagareboshi Gin

Hajime no Ippo

Gintama

Nana

Kimi ni Todoke

Itazura na Kiss

Usagi Drop

Hikaru no Go

History's Strongest Disciple Kenichi

Eyeshield 21

School Rumble

Maison Ikkoku

Lovely Complex

Sket Dance

Puchi Puri Yuushi

Nanatsu no Taizai

ReLIFE

Chi's Sweet Home

2016. aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
Naruto Shippuden és a Soul eater. A Naruto Shippuden dúrva hosszú még mangája is van kb. 2002-ben kezdték és még mindig nem fejezték be .
2016. aug. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!