Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bolti lopás! Ilyenkor mi a...

Bolti lopás! Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni! Június elején 1800 ft értékben loptam a tescóból amit nagyon megbántam, büntetlen előéletű vagyok! Azóta már a feljelentés is megtörtént és a rendőrségen azt mondták pénzbírságra vagy közmunkára számíthatok. Nem kötelező jelleggel válaszolhattam néhány kérdésükre és azt is megkérdezték hova járok iskolába.. Ugye az iskolát erről nem értesítik?? Az erkölcsiben ez benne lesz? Kérlek segítsetek, normális válaszokat várok. 20/L
2016. aug. 9. 13:00
 1/2 anonim válasza:

Kemény 20 másodperces googlizás volt :


Tiszta az erkölcsi bizonyítványa, azaz nem szerepel a bűntettesek nyilvántartásában az, aki megrovásban részesült, illetve az akit bíróság próbára bocsátott. A megrovás és a próbára bocsátás ugyanis nem büntetés hanem intézkedés


Nem szerepel a bűntettesek nyilvántartásában az a jogerősen elítélt személy aki az ítélet jogerőre emelkedésének napján mentesült az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól. Pl. pénzbüntetés kiszabása esetén.


Felfüggesztett szabadságvesztés büntetés kiszabása esetén a próbaidő leteltének napját követően kerül ki a bűntettesek nyilvántartásából az elítélt.


Szabadságvesztés büntetés esetén a büntetés kitöltését követően a törvényben meghatározott idő elteltével (a büntetés kitöltését, vagy a végrehajthatóság megszűnését követő maximum10 évig szerepelhet az elítélt a bűntettesek nyilvántartásában)


A jogerősen elítélt személyek az ítélet hátrányos jogkövetkezményei alól a következőképpen mentesülhetnek:


az ítélet jogerőre emelkedésének napján,

bírósági mentesítés folytán,

kegyelmi mentesítés útján, melyet a köztársasági elnök gyakorol.


Mellékbüntetés kiszabása esetén az elítélt mentesítésére nem kerül sor addig, ameddig a mellékbüntetés végrehajtása be nem fejeződött.


A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, tehát nem lesz priusza. Ugyanakkor szükséges megjegyezni hogy adatai a bűnügyi nyilvántartás részét képező, a hátrányos jogkövetkezmények alatt álló büntetlen előéletű személyek nyilvántartásában fognak szerepelni.

2016. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
sajnos ertesiteni fogjak az iskolat is szerintem ha munkahelyed lenne meg lehet azt is ertesitenek es kirugnanak, nem ertem miert lopsz?? ennyire szegenyek vagytok???
2016. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!