Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogosan buktattak meg? Ti mit...

Jogosan buktattak meg? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam az első forgalmi vizsgámon és kanyarodnom kellett balra a főútvonalra.Én nem a jobbra és balra haladó sávba álltam a lámpához hanem a csak balra kanyarodó sávba.Épp út felújítás zajlott.Az út már kész volt,de a négy sávos úton egy darab vonal nem volt felfestve.Így a belső sávból valahogy a külső sávba keveredtem és kb 3-4 percel ez után az oktatóm szólt mikor már bőven mentünk egyenesen,hogy amúgy megbuktam ott amikor kanyarodtam.A vizsgabiztos végig csendben volt.Én magamat hibáztattam,de jó pár ismerősöm mondta,hogy szerintük nem volt jogos és sorolták fel az okokat,hogy miért.Ezért gondoltam megkérdezem itt hátha így rájövök,hogy jogos volt vagy sem.

2016. aug. 10. 14:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, jogos volt azt hiszem. Nem csak ott van párhuzamos közlekedés, ahol ezt útburkolati jelekkel jelölik, hanem ott, ahol az út erre alkalmas. Itt pedig az volt. Te a képzeletbeli belső sávban haladtál és átmentél a külsőbe, ami sávváltásnak minősül. Gondolom a sávváltás szabályait nem tartottad be.
2016. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!