Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jó nőnek lenni?

Miért jó nőnek lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem iszonyat rossz, egy szenvedés az egész.Érdekelne, hogy mások is vannak-e ezen a véleményen, illetve aki azt állítja hogy szeret nőnemű lenni, miért? 24/L
2016. szept. 8. 09:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

Pl. egy előny: gyakorlatilag akkor kapsz férfit, ha akarsz.

Ezen kívül az egyenjogúságon kívül előjogaid is vannak.

2016. szept. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1: ez nem így van. Férfi is akkor kap nő, amikor akar. Csak hát nem mindegy, hogy milyen. Nő is csak akkor kaphat bármikor férfit, ha semmi igénye nincs. Na meg legtöbben nem szexkapcsolatot, hanem párkapcsolatot szeretnének. Ami azért elég bonyolult dolog.


Kérdező: én szeretek nő lenni, mert az vagyok, és nem tudom elképzelni, hogy milyen lenne, ha nem az lennék. Valószínűleg, ha férfi lennék, akkor férfi szeretnék lenni. Mondjuk egy napra kipróbálnám, hogy milyen férfiként, de kb. ennyi.

Neked mi a szenvedés? Sok ember szenved, függetlenül, hogy milyen nemű. A problémák mindenkit megtalálnak. Mondjuk az is igaz, hogy sok mindent nem kéne problémaként megélni. Sokan a hétköznapi dolgokból, feladatokból és óriási problémát csinálnak és csak a saját életüket nehezítik ezzel.

2016. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha nem is szenvedek, de olyan nagy előnyöket én sem tapasztaltam. Amik eszembe jutottak, mint előnyök, de szerintem igencsak kétes előnyök:

Ha komoly döntést kell hozni, könnyebben ki tudnám húzni magam alóla, mert általában mindenki a férfiakra vár, hogy oldjanak meg mindent. De ez azzal is jár, hogy ha én akarok valamit megoldani, akkor nehezebb, több energiámba telik, hogy érvényesüljek.

Ha elmegyek valahová férfitársaságban, ahol eszem-iszom valamit, az nekem kevesebb pénzbe kerül, mert a legtöbb férfi ragaszkodik hozzá, hogy a velük lévő nők fogyasztását vagy legalább egy részét fedezze. Ennek hátulütője lehet, hogy cserébe páran elvárják, hogy legyek lekötelezve nekik.

Szóval van, ami jó vagy jónak tűnik, de minden éremnek két oldala van. Összességében én sem fedeztem fel a női létnek túl sok előnyét, de azért nem szenvedek, kínlódok a bőrömben.

2016. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen, hogy előny meg hátrány egyik nemben sem. Egyszerűen csak más egy férfi és egy nő. De emellett mindenkit érintő hátrányok, vagy mindenki számára elérhető előnyök is vannak bőven.

Mi a szenvedés? A menstruáció? De minket meg nem tudnak tökön rúgni :D

2016. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
#2 ja pénzért akkor kapunk nőt amikor akarunk.. másik oldalnak viszont fizetnie se kell érte, mert belibeg egy szórakozóhelyre és ingyen pia.
2016. szept. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5: Ilyen nincs. Nem kap minden nő ingyen piát. Nem is jár minden nő bulizni.

Szerinted milyen pasik ugranak rá nőkre szórakozóhelyen? Hadd ne mondjam. Velem is volt már ilyen, hogy szinte letámadtak. 40-50-es gengszternek kinéző agyhalottak. Ez inkább teher, mint előny :D

2016. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Még a 6-hoz.

És ezek a pasik dugni akarnak. Nem kapcsolatot. Na ez miért jó? :S

2016. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Lehet velem van a baj, de én az egészet egy fölösleges problémának és kínlódásnak érzem... utálok menstruálni, melleket hordani, szőrteleníteni, vacakolni a hajammal, sminkkel.. hogy megint milyen ruhát vegyek fel, állandó diétázás... kényelmetlen cipők (mert ami az, az szarul néz ki/ nem áll jól) Aztán maga a gyerekszülés is egy fölösleges kínlódás, sosem értettem azokat akik ezt át akarják élni.. aztán a társadalmi elnyomásunkról nem is beszélve. A nők szerintem mai napig nem vívták ki egyenjogúságukat, még mindig a férfiak vannak többségben a tudományos területeken, politikai életben, vezető pozíciókban- mivel mi nők sokáig nem tanulhattunk, nem járhattunk egyetemre, nem volt választójogunk sem. stb...

ingyen pia, vacsi, belépő stb? :D nem, ez nem jellemző, max néhány nőre, de nekik is kell egy bizonyos külsővel rendelkezniük hogy ezt megtehessék, meg gyomor!

(az általános nőkre szabott feladatokat is utálom, mint főzés, mosás, takarítás.. vízkő, por, foltok, szagok - undorító)

2016. szept. 8. 10:53
 9/16 anonim válasza:
operaltasd át magad férfivá. am ha ferfinak szulettel volna akkor meg az lenne a bajod😂😂😂
2016. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező sminkelni, vacakolni a hajaddal. Férfiaknak is kell gondolkodni, hogy mit húzzanak fel. Férfiak is tudnak hízni, nekik is diétázni kell, ha gond van a súlyukkal. Nekem rengeteg kényelmes cipőm van és jól is néznek ki. Gyerekszülést nem át akarják élni, hanem ha szeretnél gyereket, akkor ez ezzel jár. Senki sem élvezi. Egyébként gyereket vállalni sem kötelező.

Most már nem azért nincsen annyi nő a közéletben, mert ne tanulhatnának. Egyszerűen nem azt választják. Sok hivatás egész embert kíván. Én nem vágyom rá, hogy napi 12 órát dolgozzak és még azon kívül is különböző rendezvényekre, konferenciákra járjak jópofizni. Inkább hazamegyek a munkaidő után és olyat csinálok, amit élvezek (ami nem a házimunka :)) De te megteheted, valami ilyen munkát vállalsz, nem kell ahhoz férfinek lenni.

Mosás, takarítás, kb. 2 óra alatt elintézem a héten. Nem nagy ügy. Cserében a párom nyírja a füvet és elintézi a nagybevásárlást, amit utálok. A munkamegosztás létezik és csak rajtatok múlik, hogy ki melyik feladatot végzi el.

Férfiaknak is biztosan van sokminden, amit nehéznek éreznek.

2016. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!