Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, fényképpel...

Mit lehet tenni, fényképpel való, visszaélés esetén?

Figyelt kérdés
A Lényege, a kérdésnek tömören, annyi, hogy volt, valaki, aki bejelölt Face/book-on, de én nem fogadtam el,majd a fényképemet letöltötte, és ezután,azt csinál vele,amit csak akar? Vagy Mire van Jogom, ebben az esetben? Mit lehet tenni? Most már, le van tiltva, minden fotóm! Mit tehetek,így utólag,ebben az esetben?

2016. szept. 17. 03:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha magadról feltöltesz az internetre azon belül a facebookra, vagy saját web oldaladra, magadról egy fényképet, az önmagába nem bűncselekmény. Sőt ha, az általad feltöltött fényképedet valaki, csak simán le tölti az sem minősül, bűncselekmény, vagy vissza élésnek. Ugyanis ha te magadról feltöltesz egy fényképet akkor, azt te nyilvánosságra hoztad. Azaz bárki letöltheti bűntettlenül. Ami már viszont vissza élésnek minősül, ha az adott illető a te fényképedet, a te bele egyezésed, és tudtod nélkül, újra feltölti vagy további helyeken megosztja a fényképedet. Tehát, ha én letöltöm a fényképedet az nem minősül vissza élésnek. Azért mert te megosztottad a fényképedet, azért nem minősül vissza élésnek. Viszont, ha én a te fényképedet újra feltöltöm és újra megosztom az már akkor a 2012. évi C. törvény 219. § (1) bekezdésébe ütközik. Vagyis az újabb megosztás illetve tovább terjesztés, az már adatokkal való visszaélésnek vagyis vétségnek minősül. De mint írtam, a sima letöltés nem ütközik, semmilyen jogszabályba, mivel te magad osztottad meg az adott képet magadról. Remélem tudtam segíteni.
2016. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen megosztotta, egy másik oldalon, az annak számít?
2016. szept. 19. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Igen annak számít! Ha gondolod, tegyél magánindítványt a rendőrségen! Magánindítvány: A magánindítvány előterjesztésére a sértett jogosult. 2., A magánindítvány csak olyan a BTK.-ba ütköző cselekmények esetén tehető, amely egyébként hivatalból nem üldözendő. - Például: Személyes adattal való vissza élés, testi sértés, becsület sértés, zaklatás, magánlaksértés, személyi vagyont károsító lopás, sikkasztás, csalás, hűtlen kezelés, rongálás, jogtalan elsajátítás. - A magánindítvány nem vonható vissza!
2016. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!