Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megváltozik a posta díjszabása...

Megváltozik a posta díjszabása 2016. október körül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 19:14
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Talán láttátok, de ha mégsem, akkor érdemes elolvasni:


[link]

2016. nov. 29. 13:52
 22/35 A kérdező kommentje:

#1-es hozzászóló, látom, nem mered nyilvánosan ideírni a mocskolódásodat, ezért privát üzenetben nyomod. Felesleges, mivel letiltottam a tőled érkező szemetet.


Igazán sajnálom a családodat.

2016. nov. 29. 17:59
 23/35 anonim ***** válasza:

#21

Ezt még nem láttam, köszi, ez is hasznos.:)

2016. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

Ne azzal foglakozzatok hogy mit rebesgetnek, hanem azzal, hogy mi áll a posta ÁSZF-ben.

Október 1 van?

Igen.

Hol van a változtatás?

Sehol.

Mi a jelenlegi szabály?

Ez: A levél,legkisebb mérete: 90x140 mm;

legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900 mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb... A méretei miatt levélszekrény útján nem kézbesíthető (maximális méret

324x229x24 mm) belföldi viszonylatú – válaszküldeménynek nem minősülő – küldeményt a Posta a kézbesítés helyére (címhely, postafiók) való tekintet nélkül kizárólag könyvelt küldeményként veszi fel.

2016. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
#23! Szívesen! :-)
2016. dec. 2. 13:54
 26/35 Vas Zoltán válasza:
Ez egy nagy hülyeség! (Illetve burkolt áremelés lesz.) Az ajánlott leveleket eddig sem dobták be a postaládába, hanem személyesen adták oda a címzettnek. Mert alá kellett írnia. Semmi jelentősége nem volt, hogy a boríték mekkora: kicsi vagy nagy, vékony vagy vastag és hogy belefér-e a postaládába. Ezzel csak egy cél lesz, hogy felemeljék a postaköltségét a 2 kg-nál könnyebb, de nagyobb méretű leveleknek. Felmerül egy másik kérdés is: Mi lesz a postakész borítékokkal? Sikeresen rászokattak bennünket, most meg szépen leszokunk róla.
2016. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Igen, áremelésről van szó, idétlen köntörfalazással.


Személy szerint azt nem értem, hogy hogyan emelhetik fel ennyire az áraikat, amikor annyi futárszolgálat van már - azt gondolná az ember, hogy emiatt inkább az volna optimális, ha csökkentenék az áraikat...


Mindenesetre mi korábban napi szinten használtuk a postai szolgáltatásokat, de így már nem fogjuk - és szerintem sokan mások sem.

2016. dec. 26. 14:02
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

"azt nem értem, hogy hogyan emelhetik fel ennyire az áraikat, amikor annyi futárszolgálat van már"

Éppen ez az oka.

Elviszi az csomagos ügyfeleket, a hiányzó bevételt meg pótolni kell valahogy.

Én amióta futárral szállíttatok, havi szinten 20-30 ezret veszítettek csak rajtam. Azért ez nem mindegy.

És nem én vagyok az egyetlen aki átállt.

A sok kínai ingyen postán meg megint nincs haszon.

A webáruházak se nagyon járnak a postára.

Szóval lesz még áremelés.

2016. dec. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
#24! Amennyiben szöveget tudnál értelmezve olvasni, akkor észlelted volna, hogy réges-rég meghaladtuk már, amit a reagálásodban írtál. Próbálj meg értelmezve olvasni, kb. a kérdés elejétől, hátha eljut valami a tudatodig a leírtakból. Szurkolok neked!
2016. dec. 26. 17:25
 30/35 Vas Zoltán válasza:

Kedves Kérdező!

A téma még mindig aktuális. Mivel januártól vagy februártól szeretnék bevezetni azt, amit októberben nem tettek meg!

2016. dec. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!