Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit választanátok, a pénzt...

Mit választanátok, a pénzt vagy az álmaitokat?

Figyelt kérdés
Röviden jó munkahelyem van, jól fizet, de nekem van egy olyan álmom amiben ez a munkahely nem tud szerepet kapni. Választás elé érkeztem és teljesen össze vagyok zavarodva. Ti mit választanátok?

2016. szept. 20. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Pénzből vehetsz álmokat szóval azt
2016. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Általában ez egy hamis dilemma. Nem biztos, hogy könnyű meglátni, vagy rögtön nyitva áll, de létezik olyan döntési lehetőség, hogy az álmaidat is tudod követni, közeledni a valóra váltásuk irányába, és emellett van egy jól fizető munkahelyed. Ha szerencséd van, a kettőt egyben is megtalálhatod, ha nincs, akkor egymás mellett.


Persze valódi konkrétumok nélkül aligha lehet jó tanácsot adni. Nem mindegy, hogy milyen munkahelyről van szó, mennyit keresel, mik az igényeid, meg nem mindegy milyen álomról van szó.

2016. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:
100%

A privát üzenetedből kiderül, hogy az állom egy suli elvégzése jelen esetben, és a munkahelyeden a túlórák miatt ez nem összeegyeztethető időben.


A munkahely és a suli tud ütközni valóban. De vannak más utak is:


1. Megbeszéled a főnököddel a dilemmát. Lehet, hogy találtok megoldást arra, hogy a túlórát úgy szervezitek, hogy mondjuk egy estin, vagy levelezőn végzett képzés idejébe ne nyúljon bele. Ha többen dolgoztok adott munkakörben, ez történhet átszervezéssel, ha nem akkor is esetleg fel tud venni valakit 4 órás munkaidőben. Neki sem mindegy, hogy egy már beilleszkedett tapasztalt munkaerőt elveszít-e a rugalmatlansága miatt, és teljesítménycsökkenést könyveljen el egy kezdő miatt. Lehet a főnököd is tud rugalmas lenni, akár a jelenlegi fizetésed mellett, vagy akár egy kicsivel alacsonyabb, de elfogadható fizetés mellett. Ha nem jönne össze, akkor sem veszítettél semmit, de legalább megpróbáltad. Ettől valószínű nem lesz negatívabb a megítélésed.


2. Ha nagyon túlórás a munka és nagyon rugalmatlan a főnök, még mindig van lehetőséged esetleg új munkahelyet keresni, ahol már összeegyeztethető a kettő, a munka és az iskola. Ekkor lehet, hogy nem idén, vagy nem is jövőre tudod elkezdeni az iskolát, csak mondjuk 2 év múlva, de nem kell róla lemondanod, csak elhalasztanod kis időre.


De ha ezek sem jönnének be, akkor tényleg választani kényszerülsz. Itt a kérdés, hogy milyen anyagi háttered van, van-e párod, aki jól keres, van-e megtakarításod, amit felélj. Illetve az is kérdés, hogy mennyire vágysz arra az iskolára, esetleg autodidakta, hobbi szinten nem tudsz-e az adott témában elmerülni, tanulni a saját tempódban és mélységedben, vagy mindenképpen kell a szervezett oktatási forma, vagy az azzal járó végzettség.

2016. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele erről, nem tud segíteni ebben, multi cégnél vagyok ügyfélszolgálatos, már 3 évet vártam a sulira, van félre tett pénzem. Egyedülálló vagyok.
2016. szept. 20. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudok segíteni a döntésben,de segíthetek eljutni a segítséghez.

Nyilván,ha Istennel élő kapcsolatban lennél,nem kellett volna feltenned ezt a kérdést,így jöhetnek elő azok,akik nagy,és pozitív hatással voltak rád eddigi életedben.Az ő lényük,így emlékeidbe íródtak.


Keress,egy csendes,nyugodt helyet,akár a Normafánál,vagy bárhol.Helyezkedj el kényelmesen,és hunyd le szemeidet.Hívd elő emlékeidből a tisztelt,szeretett személy arcképét!Figyeld szemeit!Emlékezz vissza kezeire!Idézd fel,miként szólított!Izleld hangját,amint neveden szólít!Csendben,hogy te is alig halld kérdezd meg,ő mit tenne helyedben,s várd válaszát!Az emlékeidben bent élő válaszolhat,szinte hallható hangon.Ez,a TE emlékeid hangja!Az a tisztelettel szeretettel benned élő hang,amelyet megőriztél.

2016. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!