Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen egy jó tanár?

Szerintetek milyen egy jó tanár?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban vagyok végzős és eddigi életem során csak 2 tanár volt, egyik iskolai, másik magántanár aki nagy benyomással volt/van rám. Példaképnek tekintem őket és azt akarom csinálni a jövőben amit ők. Mit gondoltok, milyen egy jó tanár? Veletek is volt, hogy egy tanár ennyire megfogott titeket?

2016. szept. 28. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Volt bizony...


Én nagyon sok tanárral találkoztam már életem során, olyan, önmagukat pedagógusnak nevező, pályájukat tévesztett szörnyetegekkel, akikről egyszerűen elképzelni nem tudom, hogyan engedélyezhették nekik, hogy tanárok legyenek, s olyan igazi tanárokkal is, akiket, míg élek, sohasem fogok elfelejteni.


Számomra a jó tanár olyan, aki kedves minden diákkal (egyrészt). A kedvességet ebben az esetben nem szabad a túlságosan elfogulatlannal összekeverni, nem, nem erre gondolok. Azok a tanárok, akikre azt mondom, hogy jó tanárok, nos ők olyanok voltak, hogy még a lehető legrosszabb diákról is úgy beszéltek, hogy látszódott rajtuk, érezni lehetett rajtuk: valahol nagyon-nagyon mélyen tekintettel vannak rá, tehát nem ítélik el 100%-osan. A jó tanár idomul a diákokhoz, ténylegesen tanítani próbálja őket, kedvességgel, türelmességgel, igazi, őszinte odaadással. Az a tanár, aki igazán szerelmes a szakmájába, figyelemre méltó - oly' annyira, hogy még a legrakoncátlanabb diák is oda figyel rá. Mert a jó tanárokban meg van az a plusz - azaz őszinte tisztelet a saját hivatásuk és az őszinte szeretet a gyermekek és fiatalok tanítása iránt -, ami más tanárból hiányzik. S noha nem is kell kedvesnek lenni (mert van az életemben olyan tanár is, akit nagyon sokan gyűlöltek, köztük én is sokáig, mert olyan volt, mint egy kiképző tiszt, de a mai napig tisztelem és becsülöm őt és sosem fogom elfelejteni...), egy biztos, egy jó tanár mindig arra törekszik, hogy tekintettel legyen mindenkire, és igazi odaadással tanítson, s ha ez megvan, minden diák tud figyelni rá.

2016. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első válaszoló nagyon megragadta a lényeget. Most vagyok végzős és nekem is volt dolgom jó pár tanárral a 12 év alatt. És ennyi idő alatt összesen 3 olyan tanárom van akit ki tudnék emelni. (Mind gimis)Ez elég kevés, el kell ismernem. Azonban számomra ők azok az igazi tanárok, akik mások, jobbak és ha mondhatom ezt, többek. Ők azok akik miatt volt motivációm, akiknek szerettem és szeretem az óráit, akik nem csak a tananyagra tanítottak meg, hanem sokkal többre. Mint minden kapcsolatban az ember életében, itt is voltak hullámvölgyek, mélypontok, amikor eleged volt belőlük is. Az egyik ilyen tanárom majdnem az egész első évben gyűlöltem.(mondhatni ok nélkül) Ami közös bennük és szerintem kiemelendő, az az a tisztelet amit a munkájukkal és diákjaikkal szemben mutatnak, azonban megvan bennük a tartás, a komolyság, szigorúság és vannak elvárásaik. Valóban olyan órákat tartanak, amikre nem lehet nem odafigyelni. Sokat kell az óraikra készülni, azonban akármennyire is fárasztó ez, hálás vagy érte, mert tudod, csak a te javadat akarja. Ha kérdezel valamit, segít, bármi problémád van, megoldja, hogy ne legyen. Összefoglalva ennyit tudnék mondani számomra mit jelent az, hogy "jó tanár". Ők azok, akik egy maradandó példát, és útmutatást adtak, ahhoz, mit, hogy csináljak az életben. Akik megmutatták a helyes utat.Ők tényleg példértékű, tanárok, pedagógusok, emberek. Én csak felnézni tudok rájuk és nem győzök hálás lenni.
2016. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!