Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti melyik munkát választanátok...

Ti melyik munkát választanátok? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Külföldön tanulok. De szeretnék hazamenni a honvágy miatt. Jobb esetben adott lesz két munka, melyiket válasszam?

1. Otthon: viszonylag szeretném azt dolgozni, Pesten, a barátaim és családomhoz közel. Viszont nem keres túl jól, és kötött a munkaidő.


2. Külföldön: Azért tanultam, hogy ebben a munkakörben dolgozhassak, kötetlen munkaidő, nem kell túl sokat dolgozni, és stressz mentes. Viszonylag jó fizetés. Viszont a családomtól és barátaimtól messze.


2016. szept. 30. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

-nem tudjuk mi a két "munka"

-nem tudjuk pontosan, hogy mik a különbségek, mert csak a TE viszonyitási alapjaidhoz nyúlunk.


Ami a szövegedből le szűrődik:


Logikusnak tartod a kint maradást, az agyad azt mondja, hogy kint jobb lenne, de legbelül félsz, és haza akarsz jönni.

Te nem arra vágysz, hogy valaki elmondja a véleményét, hanem azt várod, hogy valaki akár indok nélkül is azt mondja, hogy menj haza, mert akkor leveszi a döntés terhét a válladról.


Én azt mondom,hogy maradj kint, ha már tettél azért, hogy ott élhess és dolgozhass, akkor ne akard eldobni mindezt magadért egy percnyi gyengeség miatt.


Elmúlik a honvágyad és minden jobb lesz.

2016. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha már sikerült külföldre kijutnod akkor eszed ágába se legyen haza jönni.
2016. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Haza nem jönnék. Inkább vinném ki a családot is.
2016. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 27 éves vagyok, nincsen még saját családom. Ha ténylegesen felajánlják az első állást, akkor mindenképpen maradok. B tervnek pedig jó lesz a második, de nehéz döntés. Csak arra voltam kíváncsi, kinek mi a fontosabb: karrier vagy barátok/család.
2016. szept. 30. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:

nem bírom a honvágyat - fáj a szívem tőle, hazajönnék

a németben jól kijön ez: Heimweh :(

a görögben (és még sok helyen, oroszban ностальгия ) νοσταλγία - etimológiailag a hosszan tartó fájdalom:(

2016. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze még jöhetnek a vélemények!!!
2016. szept. 30. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
maradj kint a 3,14csába és örülj, hogy volt lehetőséged elhagyni ezt a f*s országot. Ne legyen honvágyad, ez mindennek számít csak hazának nem!
2016. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!