Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerelö:135ezer kulpung...

Eszter2313 kérdése:

Szerelö:135ezer kulpung szett. Kérdésem:lendkerék? Válasz:"nem tökéletes, de még jó"Másnapra autóm traktorként járt, kuplung kinyomásakor felhangosodik! Utánnakérdeztem:egyértelműen lendkerék amit együtt kellett volna cserélni+olcsobb lett volna.

Figyelt kérdés
!ki tud segíteni ha vitára kerűl a sor?
2016. okt. 9. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Munkalap és számla van? Ha nincs akkor senki.
2016. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen van munkalap és számla, de kitörőlhetem vele a seggem.. Valami értelmesebbre számítottam!
2016. okt. 18. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Arra is jó lehet.

Mint kiderült van munkalap és van számla is, így bármelyik hatóság illetve a békéltető testület felé tudod bizonyítani a művelet megtörténtét így akár probléma esetén jogi útra is tudod terelni a dolgot. Ha mindezek nem lennének meg, akkor az az "így jártál" kategória. Ezért is kérdeztem korábban.


Az sem teljesen egyértelmű, hogy a kuplungszett volt 135 000 vagy a kuplungszett + munkadíj. Mindkettő lehet reális, mivel az autó típusát nem tudjuk.

Azt sem tudjuk milyen hibával fordultál a szerelőhöz,illetve a javítás során milyen kommunikáció zajlott le. Általánosságban egy kuplungszett+kettős tömegű lendkerék készlet az durván 120-350 000 forint között mozog motortól függően,nem tudjuk a szerelés során jelezte-e hogy problémás a lendkerék vagy eleve lendkerék problémával fordultatok-e hozzá.


Az, hogy a lendkerék rossz az világos. Azt viszont nem tudjuk, hogy miben állapodtatok meg stb. Ha kértétek a lendkerék cserét is, de ő úgy döntött nem cserél és kiderült, hogy az kuka akkor elvárható, hogy plusz munkadíj felszámolása nélkül kicseréli azt is ( bár a lendkereket ugyanúgy fizetni kell ). Ha nem kértétek, nem ezzel a hibával fordultatok hozzá és ő sem vette észre ( sokszor nem is lehet ) akkor már problémásabb az ügy.

2016. okt. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!