Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnek "hos"? (mielot...

Hogyan lehetnek "hos"? (mielott gyerekesnek hinnetek olvassatok el az aslo reszt)

Figyelt kérdés
Tudom , nagyon fura es gyerekes kerdes , de valami motival arra , hogy segitsek masokon , mindenki tudja , hogy kicsit elfajult a mai fiatalsag (iszank,cigiznek , drogoznak es sorolhatnam) . Ezzel nem is lenne gond , a problema az , hogy az erkolcsuk is meglazult , es sokan tudhatjak , hogy milyenek ezek a -meg-gyerekek . Csak 16 vagyok , de nem jarok el bulikba stb. , de ugy is talalkozom ezekkel az emberekkel pl. osztaly , neha olyan jo lenne tenni valamit es megleckeztetni oket amikor szemetkednek . Probalom "vedeni" a normalis embereket az osztalyban , es ha kell raszolok ezekre a "meno" gyerekekre , de ez CSAK az osztaly. Mindenhol ott akarok lenni es megvedeni ezektol az emberektol a normalis , ertelmes fiatalokat . Vagyunk meg paran akik -ha nem is pont igy- de hasonloan gondolkodunk . Neha azon fantazialok , hogy milyen jo lenne az ilyen tettrekesz fiatalokat osszegyujteni es egyutt megprobalni valtoztatni . Tanacsokat szeretnek... Hol kezdhetnem el a tervem ? Egyaltalan mennyire racionalis ?

#fiatalság #megromlott erkolcs
2016. okt. 31. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem racionális. Az általad leírt "deviáns" személyek is kikupálódnak mire felnőnek (99%), addig pedig élvezik az életet amíg bele nem állnak a taposómalomba hogy a maradék 40 munkaévük elteljen a napi robottal.


Túl borúsan látod a helyzetet, a mindennapi konfliktusok is az élet részei, nem lehet mindenkit mindentől megvédeni és burokban tartani, nehogy bármi rossz szele megérintse őket. Az ember a hibáiból tanul, a részeg, a drogos meg az is aki köcsög másokkal. Nem egyformák az emberek, és azért megbüntetni valakit mert harsányabb, nyíltabb mint a többi nem egy normális dolog. Az emberek védelme pedig a jogrendszer és a rendőrség dolga, nem önjelölt hősöké (belőlük is hamar garázda és önbíráskodó lehet).

2016. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, áldozat is könnyen lehet belőled, főleg, ha sunyi, alattomos emberekkel akadsz össze. Volt pár ilyen eset az elmúlt években.
2016. nov. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves elso valaszolo, en ezt ertem , de arra is gondoljunk , hogy ezek a "nyilt" fiatalok akik csak elvezik az eletet kart tehetnek masokban , pl. ha valakit minden nap cikiznek a suliban lehetnek maradando -lelki- serulesei. A masreszt szerintem az ital/drogok/cigi/bulik nem a leghasznosabb dolog amit egy fiatal tehet mielott beallna dolgozni .Okes , 1-1 buli belefer a joindulat hatarain belul , de egyesek tulzasba viszik . Es nem is lenne baj ezzel , csinaljak ha akarjak , csak -sajnos- eljutottunk oda , hogy aki ezt nem csinalja az egy loser , es azt szivatni kell . Ebbol van elegem . Nem tudom on/te mennyi idos (vagy) , de szerintem ha on/te is tapasztalna(d) nem venne(d) ilyen konnyen . Minden nap ezzel kell talalkoznom ,valtozast szeretnek .
2016. nov. 1. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is értem hogy gondolod azt hogy ráveszel vagy kényszerítesz bárkit is arra hogy ne igyon vagy ne cigizzen, vagy nem bulizzon minden hétvégén. Az ő döntése, ha akar akkor menjen, magának árt vele ha túlzásba esik.


A kérdés csak fantázia, a valóság az hogy a saját sérelmeidet akarod mindenki máson megbosszulni.

Ha probléma van az osztályközösségen belül, azt ott kell rendezni, erre van például az osztályfőnöki óra. Ha kirekesztett vagy akkor meg kell oldani, ha nem éri meg akkor pedig ignorálni kell őket.

2016. nov. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Latom nem erted , nem azzal van a bajom . Tolem csinalja , de ne cikizzen mast pl. azert mert o nem iszik es nem cigizik. Ennyi az egesz . Nagyon , de nagyon felreertetted . Reszemrol csinaljak , csak mast ezzel nem kene befolyasolni .
2016. nov. 1. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!