Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ertelme lehet az eletnek?

Mi ertelme lehet az eletnek?

Figyelt kérdés
Valaki kifejtene nekem h mi ertelme van az eletnek? Gondolkodom egy ideje de meg eddig semmi ertelmeset nem talaltam. Az eleted kb 85% at szinte csak olyasmivel tolti az ember amit nem akar csinalni munka tanulas stb... alig elvez belole valamit meg azert elni h meghalj egy ido utan akkor valojaban mi ertelme is van?

2016. nov. 16. 03:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából semmi ! Én is sokat gondolkodok ezen .Az életed nagy része tényleg csak a kötelességekből áll .
2016. nov. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az élet értelme nem az, hogy élvezd, hanem maga az élet.


Amúgy egyszerűen csak meg kell találnod azt a dolgot, amit szeretsz csinálni a tanulás és a munka területén is. Én pl. felnőtt fejjel szívesen tanulnék egy csomó mindent, és a jelenlegi munkámat is élvezem.

2016. nov. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden ember eljut egyszer arra a pontra,hogy ezek a kérdések kezdik el foglalkoztatni.Ki előbb,ki utóbb, szerencsések meg talán sosem..Tehát az életet nem lehet az értelem szempontjából megközelíteni véleményem szerint.Ez egy olyan helyzet,állapot,aminek a tényét nem lehet -nem elfogadni.Vagyis lehet próbálkozni az elutasítással,mint pl. öngyilkosság.Aki sokat gondolkodik,az előbb-utóbb idejut szerintem.A helyzet adott.Amire próbálnak hivatkozni a spiritualitás elkötelezettjei,mégpedig,hogy az életet mi választottuk,azt én nem tartom elfogadható hozzáállásnak.Én ezzel nem tudok azonosulni,nem látom értelmét feleslegesen ilyen irányban gyötörni az elmémet.Szerintem inkább meg kell tanulni gondolkodás nélkül cselekedni,vagyis nem az okokra és miértekre koncentrálni,hanem a következményekre,és a bennünk levő érzésekre figyelni.Tehát: ezt és ezt csinálom,cselekszem,jó ez nekem,jól érzem magam így?Mik a következményei,mik a további lehetséges logikus lépések?Amikor valaki vezet egy autót,akkor sem a robbanómotor működési elvén filozofál valószínűleg,hanem az utat figyeli.Biztos aki sokat foglalkozik a vallásokkal,filozófiával,az ide tud neked hányni pár A4-es oldal anyagot az élet értelméről,de még egyszer mondom,ezek csak betűk,szavak,mondatok.
2016. nov. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nincs ertelme. csak ugy itt vagyunk. aztan hogy ez most a veletlen muve e vagy valaki szsndekosan hozta letre ezt az egeszet most meg rohog a markaban, na ez az amire soha nem fogunk ra jonni.
2016. nov. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme. Túl összetett körülöttünk a rendszer ahhoz, hogy csak véletlenek legyünk. Túl sokat gondolkozunk magunkról ahhoz, hogy csak alkatrészek legyünk ebben a rendszerben. Túl sok mögöttes tartalmat keresünk, találunk és látunk a körülöttünk lévő világban, pedig erre abszolút semmi szükségünk nem lenne ahhoz, hogy szülessünk, éljünk, haljunk. Szóval van értelme, és keresgéljük is hogy mi lenne az, de még csak alig párezer éve foglalkoztat minket, és akkor is csak néha napján, úgyhogy még biztosan várnunk kell ezzel. Az is lehet, hogy már sokan vannak, akik simán rájöttek, és mikor megértették úgy döntöttek, hogy ezt soha nem fogják elmondani másnak. Az már régen rossz, ha az értelmét aszerint mérjük, hogy mennyire élvezzük minden pillanatát ennek a létnek. Én valahol a fejlődésben keresném a válaszokat, ember és emberiség szintjén egyaránt.
2016. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2*Sü ***** válasza:

> Valaki kifejtene nekem h mi ertelme van az eletnek?


A történelem során megtette ezt számtalan filozófus, teológus, művész.

A gyakorikerdesek.hu történelme során megtette ezt számtalan válaszoló, számtalan kérdés alatt. (Tipikusan ez az a kérdés, amit naponta egyszer felteszenek itt.)


Jómagam is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

stb., stb., stb., stb., stb., stb., stb., stb., stb., stb., stb., stb., stb…

2016. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!