Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régen hogy nem féltek az...

Régen hogy nem féltek az emberek a csatákban?

Figyelt kérdés

Pl: a középkorban hogy nem féltek a katonàk a nyilaktól és a kardoktól , baltáktól.

Én sarkon fordultam volna az biztos.

Őket mégis mi kéztette arra hogy kockáztassák az életüket???



2017. jan. 5. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Berúgtak előtte.
2017. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Féltek, de:

csatában elesni dicsőség volt, megnyerni még nagyobb dicsőség,

a szökevényeket viszont kivégezték, nyilvánosan, látványosan.

2017. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát van benne valami, de a dicsőségel nem sokat érnek szerintem :D
2017. jan. 5. 21:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen féltek, de történelmi korok és kultúrák nagyon eltérő módon gondoltak a halálra. Pl. volt olyan, hogy az élet természetes részeként kezelték, s nem szomorkodtak sem önmaguk mulandóságán, sem szeretteik halála felett.

Meg hát dicső csatában a királyért/császárért halni tényleg dicsőség volt. És legalább gyorsabb, mint a teljes városokat kipusztító szörnyű betegségekben.

2017. jan. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
De, be voltak szrva. Legfeljebb néhány bolond nem. De vagy nem volt más választásuk, vagy meg hittek benne.
2017. jan. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
illetve esetleg valamennyire megszokták, mert túlvoltak már pár csatán
2017. jan. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%
Na meg járhatott valami dicsőség-dolog is, rang, pénz, stb
2017. jan. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
Ma meg gépfegyverekkel, rakétákkal, ágyukkal lőnek.
2017. jan. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
nem említitek azt a hozzáállását az embereknek hogy akkoriban sokkal természetesebbnek gondolták a halált, jobban az élet része volt és nem dramatizálták annyira túl. fura lehetett úgy megtapasztalni életek elmúlását hogy hmm kár volt érte. vagy megérdemelte.(bűnözők nyilvános kivégzése stb.) vagy élhetett volna még. esetleg ha közeli hozzátartozó volt pár könnycsepp és így annyi. nem volt túldramatizálva, nem jött azonnali sürgősségi ellátás hogy próbálja megmenteni újraéleszteni életeket. akkoriban ürülék folyt az utcákon, a vér nem is volt olyan felkavaró. szerintem a mai kor embere kivétel nélkül szörnyű zsarnok világképnek látná ami akkor és ott természetesnek tűnt
2017. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, ott természetes volt a halál, én biztos hogy nem tudnék úgy élni, habár , engem mindig is vonzott a középkor, a lovagi játékok,a fegyverek, királyok ,stb..

De minden jóban van valami rossz ( elég sok rossz )


Visszatérve a kérdésre, akkor azért mentek csatába, mert kivégezték volna XD , így is úgy is meghal, vagyis csatába lehetett volna esélye , és még dicsőséget pénzt és rangot is kaphatott volna, így már értem hogy miért a csatát választották :D Köszi a válaszokat, aki akar még írhat !

2017. jan. 6. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!