Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet? Verona melletti...

Mi lehet? Verona melletti tragikus buszbaleset.

Figyelt kérdés
Ugy-e tudjátok, hogy Verona mellett egy magyar diákokat,felnőtteket egyaránt szállító busz tragikus balesetet szenvedett!? Amikor ezt megtudtam, nagy trauma ért. Hiszen diáktátsaim ültek rajta, ha lehet így megnevezni őket. 14 éves fiú vagyok, nem ismertem az elhunytakat, plusz még Erdélyben is élek, tehát nagy esélyem nem volt megismerni őket. Nincs olyan óra, hogy ne gondoljak az incidensre, mindig csak az internetet böngészem, újabb hírek miatt. Amikor eszembe jut, mindig kűzdök a könnyeimmel, velem még sosem volt ilyen, hogy egy baleset miatt ennyire kikészüljek. Ilyenkor mi a teendő? Talán beszéljek a helyi református lelkipásztorunkkal? A baleset után bágyadt vagyok, a szüleim is kérdezik mi a baj, de mindig azt mondom, nincs semmi.
2017. jan. 23. 23:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Én is ugyanígy voltam hétvégén.Aludni is alig tudtam.Engem se érdekel általában más problémája,de ez megérintett,mert tavaly mi is Lengyelországba utaztunk éjjel,és hát tudom milyen a buszon,a gyerekek gondolom jól érezték magukat,néhányan aludtak,aztán egy pillanat alatt változott meg akár az egész életük(már ha túlélték).


Mivel nem akartam magam emészteni,csupán volt bennem annyi határozottság,hogy azt mondom,nem érdekel.Nem nézem a híreket,nem agyalok rajta,csak a saját problémáimon,és próbálom elfelejteni.Neked is ezt javaslom.Kapcsold ki a gépet,és magaddal foglalkozz.Mi van,ha nem tudod meg,mi történt valójában?Akkor nem.És kész.Ne érdekeljen!Ha saját magadon erőt veszel,meglátod,pár nap,hét alatt elfelejted,jobban fogod magad érezni.

2017. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Te tizes, mondd, akkor is mindig elsírod magad, ha egy autóbaleset történik? Vagy ha elütnek egy gyalogost? Vagy ha kirabolnak valakit? Bármelyik áldozata lehetne ismerősöd is akár. Miért csak a buszbaleset miatt sírsz? Miért nem sírsz, mikor Afrikában százával halnak éhen a gyerekek? Miért nem sírsz, mikor Indiában egy vonatszerencsétlenségben többszázan halnak meg? Azok nem fájnak? Azok tán nem emberek?
2017. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó.Senki nem tehet róla,mi érinti meg.Rám is ez nagyobb hatással volt mint az Afrikai éhezés,vagy a töri órán tanult szörnyűségek.Nem tudom miért,és valószínűleg a 10-es sem tudja konkrétan megmagyarázni.Biztos hozzájárul az is,hogy ennyire nyomják a hírekben,de hát nem tehetek/tehetünk róla,hogy ilyen az agyunk.
2017. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
68%

"Miért csak a buszbaleset miatt sírsz? Miért nem sírsz, mikor Afrikában százával halnak éhen a gyerekek? Miért nem sírsz, mikor Indiában egy vonatszerencsétlenségben többszázan halnak meg? Azok nem fájnak? Azok tán nem emberek?"


Ne haragudj, de nem tudhatod, hogy kinek mi, és miért fáj, milyen személyes tragédiák voltak az életében, amelyeket egy ilyen szörnyűség fel tud tépni.

Afrikában sohasem jártam, ahogyan Indiában sem, nem ismerek ott senkit, normális emberként természetesen sajnálom az ottani áldozatokat is, de ez nem ugyanaz, mint amikor velünk, magyarokkal történik ez, ugyanolyan középsulis gyerekekkel és a szüleikkel, tanáraikkal, akik ugyanolyanok, mint a te vagy az én osztálytársaim, ismerőseim, rokonaim, stb., itt élnek/éltek közöttünk. Nagyon nem ugyanaz.

Kívánom, hogy neked még sokáig ne kelljen elveszítened senkit a szeretteid közül. További szép napot Neked!

2017. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

"akik ugyanolyanok, mint a te vagy az én osztálytársaim, ismerőseim, rokonaim, stb."


Tehát a színesbőrűek nem olyanok, mint te, tehát... Eh, jobb, ha nem folytatom.

2017. jan. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is pár napba beletelt, amíg magamhoz tértem. Én bevallom sírtam miattuk szombaton, vasárnap és hétfőn is és rendkívül pocsékul éreztem magam. A mai világban nem szabad túl távolságtartónak, de túl együttérzőnek sem lenni. Naponta halnak meg emberek, de itt külföldön, főként fiatalok és sokan. Sajnos. A legfontosabb, hogy nem szabad túlságosan beleélned magad, ahogy nekem sem kellett volna. A média elég etikátlanul minden egyes hírmorzsát megosztott (még a FaceBook profilokat is), kezdve a síró túlélőkkel, tanárokkal, orvosokkal, csapattársakkal és helyi szervekkel. Nem lett volna kötelező elolvasnunk, de a döbbenet miatt én is megtettem, ezzel pedig gyakorlatilag mi is egy másodlagos traumán átestünk. Szívem szerint én magam is megölelném az összes túlélőt vagy próbálnám enyhíteni a családok fájdalmát, de be kell látni, hogy ez nem a mi problémánk. Nem vehetjük magunkra mások fájdalmát és bánatát. Együtt lehet érezni, részvétet lehet nyilvánítani, de utána tovább kell lépni és az élőkért élni. Remélhetőleg a kormány hoz pár szigorítást és legalább lesz kötelező baleseti oktatás minden csoportos út előtt.
2017. jan. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Elég régi a kérdés már, és a baleset is lassan fél éve történt. Nekem 7 közeli ismerősöm volt a buszon, ebből kettővel nap mint nap találkoztam....mind meghaltak. Akkor én is azt hittem, hogy nem kérek segítséget, mert már elég "nagy" vagyok ahhoz, hogy egyedül túllépjek rajta ha lehet ezt így mondani. Egy hónapig próbáltam felejteni..nem sikerült. Egy hónap után muszáj voltam pszichológushoz mennem amit azóta se bántam meg, nagyon sokat segített. Azóta talán kicsit enyhült a fájdalom de még mindig nagyon rossz. Ha valalinek szüksége van segítségre, tökmindegy hány éves akkor ne szégyelljen segítséget kérni. 15/L
2017. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Majd idővel megtanulod, hogy ne a mások problémája miatt aggódj, mert lesz neked is elég - és azzal sem fog más törődni."


Régi kérdés, de akkor is, EGYETÉRTEK!

2020. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!