Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem fog az agyam. Hiába...

Nem fog az agyam. Hiába tanulok nem marad meg bennem de már eleve nehezen is tanulok mit csináljak hogy jobban fogjon az agyam?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy nagyon nehezen tanulok pl egy verset míg a többi osztálytársam megtanulja kb.20 perc alatt én vagy egy óráig tanulom hogy tudjam. Most éretségis szakmán vagyok és sajnos félévkor megbuktam egy tantárgyból ami a legdontosabb és ez kell a legjobban ehez a szakmához (biológia). Most egy nagyobb dolgozat elott állok és szeretném kijavítani a félévi bizimetm mert elég gáz lett. Elhatároztam magam hogy most neki ülök és tanulok és ez így is volt de rájöttem hogy nagyon nehezen fog az agyam és órákon is hiába figyelek semmi nem marad meg és már kezdem úgy érezni hogy hülye vagyok.

2017. jan. 27. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem voltak ilyen problémák, akkor rossz a tanár.

Otthoni tanulásnál, ha érzed, hogy kezdesz elbambulni, tedd fel a kérdéseket: Miért? Hogyan? Mikor? Ki? Mi következik ebből? Mit tudok én ebből kihozni? Mi a hiba benne? Hogy tudom én ezt fejleszteni? Stb.

Foglalkozz vele, figyelj rá, és ragadd meg benne azt, ami érdekel.


Verstanulásnál (bár azt mondják rajzolgassak, meg tudom is én) csak ez az egy módszer használ nekem:

Sokszor átolvasom (akár vacsikészítésnél, utcán gyalogolva, metrón), hogy ha elkezdek egy sort, be tudjam fejezni. Aztán ha ez megy, elkezdem megjegyezni, hogy a) sor vége után b) sor elején milyen szó jön.

Pl:

Isten áldd meg a magyart

Jó kedvvel bőséggel

Nyújts feléje védő kart

Ha küzd ellenséggel


„magyart után jó jön. magyart-jó. magyart-jó. magyart-jó...”


Vagy ha muzikális vagy, találj ki hozzá dallamot, csak ez esetben lehet, hogy csak énekelve fogod tudni felmondani-vagy furcsa hangsúlyozással.

2017. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ megpróbálom ezeket a tanácsokat is hátha beválnak. :)
2017. jan. 28. 20:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként eddig se voltam jó tanuló 7.es koromig minden évben 4es tanuló voltam de akkor még úgy tanultam hogy átolvastam az anyagot és már a kisujjamból kiráztam de 8.os koromban már éreztem hogy nem úgy fog az agyam és év végén kerek 3as lettem sajnos és most hogy így megbuktam így sajnos nagyon elgondolkodtam ezen az egészen hogy ez miért is lehet de nem tudom...
2017. jan. 28. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!