Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lett az időfutár vége? Ez...

Fanni27 kérdése:

Mi lett az időfutár vége? Ez olyan rossz hogy nem derült ki semmi! Nem kell az összesre válaszolni, nekem elég ha egy-egy kérdésre kapok választ.

Figyelt kérdés

Hannáék visszajutottak?

Kik mentek egyáltalán vissza?

Mi lett Benedicttel?

Kivel jött össze Hanna?

Zsófi miért nem köszönte meg Hannának, hogy megmentette az életét?

Sándor akkor most ki valójában és mi lett vele?

Nem Ervint kellett volna megakadályozni hogy ne menjen Amerikába, ahhoz hogy ne jöjjön létre a por?

Ervinnel mi lett?

Géza bá és Roggyant Mari összejöttek?

Szabika és Edina összejöttek?



2017. jan. 28. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is: Rogyák Mari, nem Rogyant Mari.

Hannáék visszajutottak, és azt hiszem Imrén kívül mindenki haza tért. Benedicről fogalmam sincs. Ervint megakadályozták, hogy Amerikába menjen, a könyv legvégén. Szerintem ő jött össze Hannával. És Szabi is Edinával.


Most én kérdezek:

Ki tulajdonképp az a Rozsó néni?


Hogy tanultak meg, egyik pillanatról a másikra ó görögül, újmagyarul, Ausztriaiul stb.?


Az nem okoz időzavart, ha egy X kori valaki, érintkezik egy Y korival?


Gimesi Dóra, miért szállt ki? Túl misztikus volt neki ez a "lélekvándorlásos" ötlet?


Mi az olyan elragadó a könyvben amitől sokak megszerették az olvasást, és amiért képtelenség letenni?

2017. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De Rogyák Máriát Roggyant Marinak becézik gyakran. Legalábbis a hangjátékban.

Rozsó néni az öreg Ervinnel élte túl a port, mást nem igazán tudok róla.

A második kérdésedre a válasz: ők sem tudták, hogy hogyan értenek mindent, de Tekla a hangjátékban azt mondja hogy neki van egy olyan feltételezése, hogy az agyuk átáll az éppen aktuális nyelvre az időutazás során.

A harmadikra sajnos nincs válaszom, nem tudom. Ahogy a negyediket sem. Őszintén azt sem tudtam, hogy kiszállt. :) Bár ez a poros világvége izé nekem sem tetszett már annyira.

És az 5. kérdésed...nem te írtad ki külön is? Csak mert írtam rá választ, ha te voltál :DDD

Amúgy szerintem Hanna utálta Ervint, és nem vele jött össze, hanem vagy azzal a fiúval, akivel a jövőben találkoztak, de elfelejtettem a nevét, vagy pedig (akinek én szurkoltam:) Benedicttel. <3

2017. ápr. 21. 23:01
 3/5 anonim ***** válasza:

A jővőbeli fiút Fúzónak hívták.Egyébként az Időfutár 6-on nem találtam évszámot. Pedig abból ki lehetett volna következtetni, hogy lesz e folytatás. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy igen:) Egyébként igen, én írtam ki kölön is.


Okok amiért folytatásra következtetek:


" Sándor hamiskásan hunyorgott:

- Ki tudja mit hoz a jövő? Vagy a múlt..." ...


"Hanna nén icsiklandósan felkacagott, és a fiatalemberre kacsintott.

- Nem baj, Imre már úgy is túl öreg volt hozzám.

És Benedic arcáról szépen lassan lefagyott a mosoly."


Persze van még több is, de lusta vagyok kigyűjteni a könyvből. Pl. tényleg Hanna kivel jött össze? És Edina? És Rogyák/Rogyant? Meg Benedic? Hanna néni? Vali néni (Péter)? Meg nem volna rossz látni a szülőkkel való találkozós jelenetet.

2017. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még mindig az 1# és a "3#" vagyok.


Én írtam, kéretik tovább juttatni ak önyv szerzőjinek!:


- „És Benedic arcáról szépen lassan lefagyott a mosoly." - olvasta Hanna, majd becsukta a könyvet.

- Ez azért még is csak szemtelenség! - mondta Bulcsú felháborodva – Ezek tökre lemásoltak!

- Pedig csak egyszer meséltél el az ég világon mindent az írónak – grimaszolt Zsófi. Bulcsú halálos pillantást küldött felé.

- Fura egy könyv – nézett maga elé Ervin – én valahogy tök máshogy láttam az egészet. Tibi feltérdelt.

- Ott se voltál! - dörrent rá.

- És majdnem világvégébe taszítottad a világot! - vigyorgott Szabika és átkarolta Edinát.

- Pfuj! Nem hagynál békén!

- Nem! - És Szabolcs vigyora még szélesebbre futott.

- Figyu! Attól még nem kell a könyvet utánozni, úgy, hogy sz«intem nyugodtan leszálhatsz az Edináról – jegyezte meg Búlcsú. Ervin szúrós pillantást küldött felé. Még az kéne! Hogy megint a nyakán lógjon.

- Igaz – bólintott Hanna.

- Itt vagyok édeseim! - rikkantotta Vali néni és egy nagy tálca kakaóval és süteménnyel jött be a szobába- Na! Vegyetek csak, nem mérgező! Ha már úgy is leszoktatok a jó kis Vali néni -féle kosztról.

- Köszönöm, de hajszálat nem kajálok! - fújt Szabi. Most még Tibit sem érintette mag a felkiáltás, közelebb húzódott Zsófihoz.

- Mindenki azt mondja, hogy hülyeség az egész és még a könyvre is az van írva, hogy LEHETETLEN, IZGALMAS, VICCES, MAI!!!

- Mert az szögezte le Bulcsú.

- Semmit sem változtál – fintorodott el Ervin.

- Szerintem az irók elégé kiszinezték a storyt – szürcsölt a kakaóba Tekla. Majd szakértően elkapta a száját, mivel, hogy a kakaóbab kivonatból készült, tejtermékkel dúsított termék, meghaladta a 30Co-ot.

- Azért nem ártott egy-két zseni a csapatba – nézett a lányra Bulcsú. Ervin sértetten felkapta fejét, majd elvigyorodott.

- Így igaz.

- És ez nekik happy and? - csóválta a fejét Zsófi. Tibi átkarolta.

- Nagyon is – sugta mag a elé. Zsófi elmosolyodott.

- Szerintem nem ártana folytatni – nyilvánított véleményt a dalek és elfordította a fejét Szabiról, ahogy Edina után mászik a kanapén.

- Ne már csak egy puszit!

- Undi vagy! Hanna néééééniiiii!!!!

- Értem – bólintott cinikusan Ervin – az emberek egyrésze mániákusan könyveket írkál vagy olvas, a másik fele pedig elégeti őket – tartott egy kis hatásszünetet – a dalekok pedig csak okoskodnak, hogy valakinek nem ártana megírni a könyv folytatását.

- 2 pillanatra békén tudnátok egymást hagyni? - fordult a géphez Hanna.

- Letelt – mondta a 3 zseni egyszerre. Tibinek csak rájuk kellett néznie és elhallgattak.

- Írunk egy levelet az íróknak!

- Okszi! Na ez ám a tutira szuper kafa ötlet, tesókám! - pattogott Szabi – Bele írhatnátok azt ahogy Edina randizni kezd velem – ugrott a lány után a kanapén aki a falat rengető hangerő kiséretével menekült a kanapén. Már megszokták.

- Írd, jó? Kedves… - kezdte volna Zsófi.

- És tisztelt! - tette hozzá Bulcsú, de aztán Tibi a torkára forrasztotta a szót.

- Kedves és tisztelt írók! Eddig jó. Aztán? - nyomott egy entert Hanna. Milyen jó újra géphez ülni! Sóhajtott.

- Megkérjük önöket, hogy rakják bele a folytatást is a könyvbe.

- Ja, nem lenne rossz egy Időfutár 7!!! - üvöltötte Szabolcs félválról, miközben Edinát üldözte ki az ajtón.

- Anyuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!

- Mert az olvasók biztosan várják a folytatást – vágott a sipítás közepébe Bulcsú.

- Érdekelnek is téged a humanidok… vagy csak egy? - dőlt hátra karba tett kézzel Ervin. Bulcsú nagy levegőt vett és elszámolt a 10 9. négyzetéig. Majd kiment. Tekla pár pillanatig csak forgatta a fejkét.

- Ő...ö...ő… megbékítem…. - mondta halkan és kiviharzott.

- Ha kell segítünk a könyv megírásában – írta Hanna és Zsófira nézett.

- Aláírás: Hanna, Zsófi, Tibi, Bulcsú, Ervin, Szabi, Edina, Géza bá, Mária néni ( a nászútról), Benedic – itt elvigyorodott – Hanna néni,. Imre, Vali néni, és a szüleink.

- És Sándor bácsi… - kiáltotta először majdnem segélykérően, Hanna de végül halkan felyezte be.

- És Fúzió, Wolfi, Kempelen, Born, Thalész– tette hozzá, halkan, de bíztatóan Tibi.

- És Búné, meg Poppaea, Néró, a Kis Néró, és egész Róma! - álmodozott a visszatért dalek.

- És Bécs! - mosolygott Hanna.

- Meg Búraváros! - lehelte Tibi, és könnyek gyűltek a szemében.

- Még az arkhón is! - tette hozzá homlokát ráncolva Tekla.

- „Aztán boldogan él, amíg NEM hal meg” - idézte vidoran Ervin a könyvet. Hanna elküldte a levelet. Szemébe könnyek gyűltek, de arcán kaján vigyor ült.

- Látom én még valaha őket… - sóhalytotta. Zsófi és Tekla léptek mellé, Tekla a vállára tette a kezét.

- Tudod Hanna, én azt szeretem a HAPPY AND-ekben, hogy mindig olyan jól folytatódnak…

2017. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Kis Könyves Éj 2018 a Bartók Pagonyban Április 20.

Visszatér az Időfutár!

Bemutatjuk az új, hamarosan megjelenő, hetedik Időfutár-kötetet.

Ősszel pedig Időfutár-bemutató a Pesti Magyar Színházban.

Veiszer Alinda az Időfutár négy szerzőjével (Gimesi Dóra, Jeli Viktória, Tasnádi István, Vészits Andrea) és a színdarab rendezőjével (Tasnádi Csaba) beszélget.

Az új kötetből és a színdarabból a Pesti Magyar Színház művészei olvasnak fel.

Plusz Időfutár-kvíz azonnali nyereményekkel, valamint egy különleges felhívást is meghirdetünk az Időfutár színdarab kapcsán!

Részletek: [link]

2018. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!