Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit keres itthon egy...

Mennyit keres itthon egy kezdő cnc gépkezelő/forgácsoló?

Figyelt kérdés
Eger környéke érdekelne leginkább, de bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok.

2017. febr. 16. 00:56
1 2
 11/17 anonim válasza:

Hűha, van itten már X ismeretlenes egyenletünk is.

Már csak meg kell találni a jó együtthatókat és akkor talán a találó fizetés is beKALKULÁLható.

2017. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

suliban sok hülyeséget mondanak, nekem is mondták hogy milyen jól lehet vele keresni, aztán amikor kikerültem a melóba hát láttam hogy vicc az egész...7 munkahelyen meloztam 5 év alatt és a fizum alig nőt... undorító, piszkos, kiábrándító az egész meló.


Sorozatgyártásban:

Kezdésként szakmunkás minimálbér + műszakpótlék szóval kb nettó 100-110... Aztán onnan feljebb jutni elég nehéz, mondhatni kijutni a zöldgombos életből. Általában a munkahelyek nem partnerek benne mert nekik zöldgombos kell, beállítóból nem kell sok.


Egyedi gyártásban:

Hát oda kevés vagy friss sulival, csak hogyha nem rendelkezel hatalmas szürkeállománnyal és nem úgy jössz ki a suliból hogy magas szinten programozol,beállítasz,technologizálsz stb stb. IQ 150-200 között, de nem ez szokott lenni ehhez olyan kicsi az esély hogy 100ből 1 új szakember srác aki ilyen a többi elég hétköznapi arc.

Ott a fizu jobb, sokkal jobb, de sokkal többet is kell melozni érte, 8 órában is sok, mert fizikailag és szellemileg is ott kell lenni, sokat kell számolni, neked kell mindent kitalálni, általában egyedi gyártásban sok a túlóra mert kevesen vannak és haladni kell szóval hogyha egyedi gyártásra pályáztok akkor számoljatok heti 5x12 órára ha nem többre és hétvégén is mennetek kell. Nincs sok ember aki bírja, egyedi gyártásban is sokszor cserélődnek az emberek.

Élettelenség level1000000


ÉS annyira nem keresel jól vele hogy megérje ha belegondolsz, egészséged rámegy, társasági kapcsolataid is, munkamániásoknak ajánlott és önző embereknek.

2017. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"ÉS annyira nem keresel jól vele hogy megérje ha belegondolsz, egészséged rámegy, társasági kapcsolataid is, munkamániásoknak ajánlott és önző embereknek." ez bizony így van!-egy öreg CNC-s
2017. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Épp tegnap beszéltem egy ismerősömmel, aki egy német multi cégnél dolgozik és azt mondta, hogy náluk a 300-at is megkeresik a cnc-sek. Elég nehéz ezt elhinni, mikor kb mindenki mást állít.
2017. szept. 1. 11:58
 15/17 anonim válasza:
ugyan ez a kérdés foglalkoztat... jövő hónaptol akarom elkezdeni a cnc forgácsolo szakmát okj-s 1 éves képzésen de nekem 180-200 as fizetésekről meélnek az emberek... megéri megcsinálni vagy esetleg nézzek el másfele?
2018. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Akit érdekel és jó benne annak jó szakma, de mint majdnem mindent, ezt is inkább külföldön éri meg csinálni. Itthon semmit.
2018. szept. 3. 12:31
 17/17 anonim ***** válasza:
akkor a német multihoz kell menni! de siess, mert hamar betöltik a jó helyeket!
2018. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!