Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Szerintem a szeretet, amely nagyon ritka kincs ebben az erkölcstelen világban! Mi a ti véleményetek?

2017. febr. 19. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
42
2017. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más.

Nekem, hogy élvezzem, és a lehető legtöbb dolgot kipróbálhassak, és a lehető legtöbb helyre eljuthassak.

2017. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2017. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Jól írod, ez az élet értelme, egyet értek veled!
2017. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Élménygyűjtés, tapasztalatszerzés, ezek által fejlődés; érzelmek, helyzetek megélése, kipróbálása
2017. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Az élet biológiai értelme az utódnemzés. Az más kérdés, hogy az ember igyekszik megtölteni emellett sok szép nemes céllal.
2017. febr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 2*Sü ***** válasza:
100%

Elsőnek tisztázni kell, hogy mit értünk valaminek az értelme alatt. Az élet értelmén a legtöbben az élet célját értik. Javarészt azt, hogy milyen célokat tűzünk ki magunknak, amelyeket értelmes, emberhez méltó céloknak tartunk. Ehhez meg kell nézni, hogy mit tartunk másokban elismerésre méltónak, érdemes megnézni, hogy a tágabb értelemben vett történelemben kiknek a nevét tartjuk pozitív viszonyulással számon akár több száz, vagy több ezer évvel a haláluk után is.


A szeretet fontos érzelem, de csak egy érzelem. Ha valakinek ezt a tulajdonságát tiszteljük, akkor általában nem csak ezt a tulajdonságát tartjuk számon. Senki nem vált valaki pusztán attól példaképpé, hogy szeretett. Meg mit szeretni? Lehet szeretni a palacsintát. Az nem nagy kunszt. Lehet szeretni a jó embereket. Ez sem nehéz dolog. Lehet szeretni az ellenségünket. Ehhez kell valami hatalmas empátia, csak meg kell lenni a másik oldalnak is, hogy közben azért ne feledjük megvívni a harcot az igazságért. Meg lehet szeretni a népirtást is, vagy éppen az általad becitált erkölcstelenséget is. Az meg nem igazán erény.


A szeretet ritka kincs lenne? Szerintem nem. De szeretni csak azt lehet, amivel az ember azonosulni tud. A világunk erkölcstelen? Igen is, meg nem is. Szerintem nem jobban, mint bármelyik kor világa. Vannak nagyon nemes, pozitív példák, és vannak nagyon negatív, sőt veszélyesnek tűnő folyamatok is. De kvázi ki is mondtad a kulcsszót, a világból nem a szeretet hiányzik, hanem az erkölcs.


Én mondjuk jobban szeretem az etika szót, a köznyelvben az erkölcs az valamiféle formális, dogmatikus szabályok ész nélküli betartását jelenti, vagy legalábbis van az erkölcsnek egy ilyen színezete. Az etika szó sokkal jobban kifejezi számomra a különböző értékeket, erényeket, mint például a türelem, higgadtság, derű, önzetlenség, udvariasság, pontosság, kitartás, bátorság, szerénység. De leginkább az igazság keresése, a kíváncsiság, a folyamatos tanulás, a bölcsesség; az igazságosság, a jó és rossz közötti helyes különbségtétel; a szépség mibenlétének meglátása.


De mi vezet ezen erényekhez? Szerintem a világ minél jobb megismerése. És mivel a világba mi is beletartozunk, így önmagunk minél jobb megismerése is. Aki nem ismeri jól a világot, vagy nem ismeri jól önmagát, az egy torz, hamis képet fog látni, amiből torz és hamis következtetéseket, összefüggéseket lehet kiolvasni, ami hibás döntésekhez, hibás jellemhez vezethet. A kulcs tehát a tanulás, a tágabb értelemben vett tanulás, amiben igen, benne van a szeretet képességének megtanulása is, de csak apró puzzle darabkája ez az egész képnek.


Ezért nem szimpatikus számomra, ahogy sok hívő a krisztusi szeretetről beszél, mert az egész egy bárgyú, pátoszos szeretet képét festi le. Elefántcsont toronyból nem lehet jól megismerni a világot, ami viszont feltétele, hogy az ember helyes világképet alakítson ki, és helyes döntéseket hozzon, helyes elhatározásokra jusson, helyes tetteket hajtson végre, és tényleg hajtsa is végre ezeket. Ezért kell valódi életet élni, jó munkát végezni, élő emberi kapcsolatokkal rendelkezni, jó, kevésbé jó, és akár kimondottan nem jó emberek között boldogulni, teljesen profán és hétköznapi téren is, mindenféle pátosz nélkül.


Kicsit olyan maga a kérdésfelvetés, mint ahogy sok hívő viszonyul a világhoz. Én nem vagyok hívő, de hiszek abban, hogy a Bibliából nagy igazságok olvashatóak ki, ha az ember jól olvassa a sorokat. Jézus sok mindenről tanított, ez a szeretetmítosz, amit csináltak belőle ez erős lecsonkolása, megcsúfolása a tanításainak. Jézus szeretetből űzte ki a kufárokat a templomból? Jézus szeretettel és megértéssel beszélt a képmutató farizeusokról? Bárgyú, pátoszos szeretettel beszélt azokkal, akik meg akartak kövezni egy asszonyt? Nem éppen. Mert ott nem a szeretet, vagy nem annak a vegytiszta kivonata az, ami meg kell, hogy határozza az ember viszonyulását.

2017. febr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 csatrad ***** válasza:
100%

Az elet ertelme: tenni a halal ellen.

Minden el ami tesz a halala ellen.


Szerintem amire te gondlsz az az entudat ertelme.

Az entudat a tul sok ismeret negativ mellekhatasa.

Az entudat a letezeseddel kapcsolatos dolgok kiterjedt ismerete.

Akik hianyt latnak az ismeretekben azok hittel potoljak azt, gyakran az elet ertelmet is.

2017. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Élet - Én írtam


Csak néhány szó, mi értelem,

De mindegyik lételem,

Sorolásuk végtelen,

Túl a földi életen


Ott van a remény,

Túl a szív terén,

És még is nagy erény,

Gondold végig, már az elején!


Ott a kegyelem,

Nem túl a hegyeken,

Pontban ide lenn,

Fontosabb, mint a fegyelem!


Ott a szeretet,

Betölti a szíveket,

Ha megtudod azt a nevet

Ami egy jó helyre vezet


Az élet értelme az Élet,

Hogy, tudd valós mi reménylett,

A játék, a kaland, feléled,

Egy jó kereten belül, jó ha megéled,


Béke, szeretet, kincsem,

Ennél nagyobb dolog nincsen,

Engedd, hogy szívedbe életet hintsen,

Jobb meg próbálni, mint sem!

2017. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!