Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet hogy anorexiás leszek?...

Lehet hogy anorexiás leszek? Vagy ez mi?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 158 cm, 45 kg.

Egyszerűen nem tudok enni, rosszul vagyok az ételek szagától, látványától, gondolatától. Iszonyatos hányingerrel és rosszulléttel kezdem mindig a napot, ami el sem múlik 10-11 óráig. Tudom hogy fontos lenne reggelizni, mert azért vagyok olyan rosszul, hogy szédülök meg ájulok elfele, mert üres a gyomrom és éhezem. De nem bírom magam rávenni az evésre, egyszerűen kiráz a hideg, és érzem hogy a hányás már a torkomban van, ha elkezdek enni. A nap további részében sem eszem sokat, napi maximum 2x étkezem, de szó szerint csak pár falatot. Bár tegnap egész nap egy cikk nektarint ettem, mert teljesen jól laktam, és nem bírtam többet enni, mert megint éreztem hogy kezdek rosszul lenni, a sírás is elkapott ahogy a kajára néztem.



2015. szept. 3. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem leszel anorexiás.

Kövérnek tartod magad? Nem akarsz enni, hogy fogyj?

Azzal nincs baj, ha nem tudsz rögtön enni, amikor felkelsz. Én is elkészülök, elmegyek boltba, elmegyek a munkahelyemre és csak utána leszek éhes.

Mitől lett ez így? Mihez köthető? Semmi sincs, amit kívánsz? Kedvenc kajáid?

2015. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem anorexia, de akkor is valami nagyon komoly táplálkozászavarnak tűnik. Azt kellene kideríteni, mi áll a hátterében. Mióta van? Fokozatosan vagy hirtelen kezdődött? Szerintem ne halogasd az orvost, szükséged lenne egy alapos kivizsgálásra, hogy utánanézzenek, nem-e valami szervi ok áll a háttérben.
2015. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen vitamin vagy ásványianyag hiányra tippelek. Akármi lehetséges, hiszen szinte semmit nem eszel.

Orvos!

2015. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Fokozatosan kezdődött. Először csak reggelizni nem bírtam, de utána napközben ettem rendesen. Aztán már napközben sem kívántam semmit, de enni még tudtam, csak lecsökkent a napi adag. Most viszont szinte már semmit nem eszek napközben. A kedvenc ételeimre rá sem bírok nézni.

Talán 1,5-2 hete kezdődött, szóval nem olyan régen. Akkor költöztem el otthonról, gondolom a környezetváltozás nem tett jót...

2015. szept. 3. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lelki okai lehetnek.

A költözés miatt.

Nem jó helyre kerültél? Nem szívesen jöttél el otthonról?

Jó volt otthon? Ha igen, akkor talán beteg akarsz lenni, hogy kisgyerek lehess és anyu, apu ápoljon és kényeztessen.

2015. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!