Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Harry Potter fanok!? Többi lent.

Harry Potter fanok!? Többi lent.

Figyelt kérdés

1. Lumpsluck miért nem tanította Siriust? Hogyha Lilyt tanította, és Lily meg Sirius ugye évfolyamtársak voltak, akkor őt miért nem?

2. Lehet-e esetleg tudni, hogy mi volt James Potter és Lily Evans mumusa? Ha igen, akkor mi?

3. Lily meg James hogy jöttek össze? Rowling erről nem mondott semmit?

Köszi a válaszokat.



2017. márc. 19. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak az első kérdésre sejtem a választ. A filmben nem mondták, de Lumpsluck régen a mardekár házvezetője volt. Szerintem arra célzott hogy minden családtagja a mardekárba járt, de Sirius ugye nem. Ettől függetlenül valószínűleh tanította bájitaltanon.
2017. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. a) lehet, hogy én nem emlékszem jól, de sztem tanította őt,

b) ha mégsem, akkor azért lehet, mert Sirius azon az alapon, ahogy Hermione nem járt jóslásra, Sirius nem járt bájitalra. Elvégre úgy írja őt körül Rowling, hogy "tanulatlan" ember/varázsló


2. a) sajnos nem ír róla. Csak a patrónust tudnám megmondani (Lily - őz, James - mint Harryé)

b) énszerintem Lilyé valami hüllő, Jamesé pedig Voldi, mint Harryé, elvégre "...tiszta apja... csak a szeme az anyjáé..."


3. a) Lily úgy érezte, hogy "kiutálta" őt Piton, James pedig ugye üldözte őt, hogy jöjjenek össze. A Roxfortos utolsó éveikben biztos meglágyult Lily szíve, meg James sem piszkálta Pitont, egy kicsit megzabolázta magát. Pontos sztorit nem ír JKR.

2017. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

2. Válaszoló : tanulatlan ember? Mi mondta ezt neked? Sőt. James és Sirius voltak az iskola ászai.. A könyvben van is egy olyan rész amikor Remus azt mondja, hogy mindenben amibe belefogtak ketten ők voltak a legjobbak.

Harry mumusa Voldemort? Hát nem. Harry mumusa dementor.



A kérdésekre visszatérve:

1. Valószínűleg tanította

2. Nincs erről információnk

3. Csak annyit tudunk, hogy a hetedik évben jöttek össze. Ha engem kérdezel addig sem utálta Lily Jamest csak így próbálta leplezni az érzelmeit.

2017. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a harmadikhoz tudok olyat hozzáfűzni, ami nem hangzott el: Rowling azt mondta egy interjúban, hogy a különbség Piton és James között az volt, hogy James képes volt változni. Piton Lily kérésére sem hagyta abba a fekete mágia gyakorlását, így Lily eltávolodott tőle, míg James, ahhoz, hogy elnyerje Lily szívét, meglátta a rossz tulajdonságait, és megváltoztatta őket (nem terrorizálta többet a Pitont, és felnőtt, nem volt gyerekes többé).
2017. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2017. ápr. 9. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!