Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Volt súlyosabb atomkatasztrófa...

Volt súlyosabb atomkatasztrófa Csernobilnál?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 2. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt, pár hete derült fény egy eltitkolt esetre (STS). Ebben négyszer akkora nagyságú akut sugárfertőzöttségről írnak (Csernobilhez képest, ugyanakkor ha sugárfertőzésről van szó akkor az atombombák még nagyobb kárt okoztak)


[link]


Ez még nincs fent a skálán: itt a két legnagyobb szintű a Csernobili és Fukushimai.


[link]

2017. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Akkor ott van még a világ másik legszörnyűbb atomkatasztrófája, a Kistim-tragédia, ami 1957-ben történt Majakban, Oroszország Cseljabinszki területén.

A ruszkik urándúsítás céljából hoztak létre ott atomreaktort, nukleáris fegyverekhez szükséges plutónium előállításához. Az egész terület ezért el volt zárva a külvilág elől és még a térképeken sem szerepelt. Minden ami ott történt, szigorúan titkos volt. Ezért arról sem volt tudomása senkinek, hogy a közelben lévő Tecsa-folyó vizét közvetlenül a reaktorba vezették hűtés céljából, az erősen szennyezett vizet pedig visszaengedték a folyóba, ráadásul éveken keresztül! A folyó egyébként 120 000 fős régió ivóvízbázisa, és az Ob folyóba ömlik. A legdurvább dolog mégis az 1957-es baleset volt, amikor a radioaktív hulladékokkal teli 250 köbméteres lezárt tartály felrobbant. A katasztrófa következményeként körülbelül 1 millió curie radioaktív anyag szabadult fel (duplája a csernobili katasztrófának) és szóródott szét, beborítva több mint 20 ezer négyzetkilométernyi területet, amelynek 217 településén 270 ezer ember élt. A katasztrófa következtében az első tíz napban több mint kétszázan haltak meg. A becslések szerint 250 ezer embert érhetett súlyos betegségeket vagy halált okozó sugárdózisa. Ez a folyamat pedig mind a mai napig tart! Később a szomszédos Karacsáj-tóba vezették a hűtővizet és ide dobták a radioaktív hulladékokat is. Egy 1968-as évi kiszáradáskor a Karacsáj-tóban leülepedett kiszáradt súlyosan szennyezett iszapot felkapta a szél és kb. 25 000 km²-nyi területen szétszórta radioaktív szennyeződésével együtt. (Mellesleg a tó és környéke jelenleg az egyik legsúlyosabban szennyező helyek közé tartozik a bolygón, ahol az ember akár 1 órán belül is halálos sugárdózist kaphat.)

Pripjaty lakossága aránylag szerencsésnek mondható, mert őket még "idejében" kimenekítették. Az '57-es tragédia sugárszennyezett területeit részben, vagy egyáltalán nem evakuálták és nem is figyelmeztették az ott élő embereket. Azokat pedig - akik szemtanúi voltak az eseményeknek - titoktartásra kötelezték. Az orosz kormány a mai napig igyekszik eltitkolni a részleteket és nem hajlandó kártérítést sem fizetni az embereknek (szinte nem is vesz róluk és a szennyezett térségről tudomást). Sokan még mindig kénytelenek a sugárszennyezett régióban élni és szenvedni a súlyos következmények miatt.


Ez is azt bizonyítja, hogy az emberi aljasság, gonoszság, kapzsiság és ostobaság nem ismer határokat. Pár ember szemétsége miatt többszáz másik fog szenvedni (nem is beszélve az élővilágról) és ez így van szerte a világban. Majak és Csernobil az ékes példái ezeknek.

2017. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Oroszoknál több eltitkolt eset is volt. Például ez, itt kitelepítés se volt, mivel nem értesítették a problémáról az itt lakókat...

[link]

2017. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!