Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legyőzni a félelmet?

Hogyan lehet legyőzni a félelmet?

Figyelt kérdés
Létezik-e olyan, hogy a félelem teljes legyőzése? Erre értem azt, hogyha megijesztenek, meg se rezzensz, semmitől sem félsz amitől mások igen, magasság, sötét, pókok, bármilyen átlagos félelem, magyarul ezt a részt teljesen semlegessé tenni, lehetséges-e ez?

2017. ápr. 12. 13:42
 1/2 anonim válasza:
Hát ijedség és félelem nem egy kutya. Az ijedséget nem lehet kezelni ez olyasmi mint mondjuk a tüsszentés van és kész, persze ez is enyhül ha oldódnak a félelmek de eltűnni nem fog. Félelmekkel az a helyzet, hogy pókok, magasság, sötétség ezek mind természetes átlagos félelmek. Persze vannak akik már kifejezetten szeretik az egyes dolgokat pl öcsém is eleinte kicsiként félt a pókoktól de aztán más gyerekek megmutatták neki hogyha összekötözik a lábait vicces is tud lenni így aztán mára már marokra fogdossa őket. Nekem ebből az jött le hogyha hozzácsatolunk valami pozitív erőteljesebb élményt a dologhoz az lép életbe. Sötétben meg mondjuk én sem félek egymagam itthon de ha tudván hogy valami veszély fenyeget már igen dehát ez természetes élőlények vagyunk. Személyszerint azt tanácsolom, hogy keress e dolgokban erősebb pozitív élményeket vagy ami kicsit komolyabb és parásabb az az, hogy merülj bele a dologba ne kűzdj ellene érezd a csontjaidban a félelmet ami a csúcsponton elmúlik. Nekem a mély víztől való rettegésemet így tudtam feloldani bár közben a sápadságom már másokat is megviselt :D Azóta imádok úszni bárhol.
2017. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a bajom, hogy félek, mert nem félek semmi különösebb dologtól, csak ez az ijedtség része érdekel, hogy az ellen lehet-e valamit tenni, hogy azok a reflexek kidögöljenek, mondjuk ha valaki megijeszt, akkor még csak meg se ránduljak, ez az amire kíváncsi vagyok, vagy fogalmazzam másképpen, az öröklött reflexeket el lehet e törölni valahogy
2017. ápr. 12. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!