Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel tudnám legyőzni az...

Mivel tudnám legyőzni az idegen emberektől való félelmet?

Figyelt kérdés
Pszichológuson kívül...
2012. aug. 11. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Az idegenektől, ismeretlentől való félelem egy ősi ösztön, szóval szerintem nem kell annyira hadakozni ellene, feltéve, ha ez már nagyon zavaró és a stressz miatt az egészségednek is ártasz vele. Én is mindenkivel óvatos vagyok, nem bízom meg senkiben, csak hosszú idő elteltével, utálom, de szerintem ez teljesen normális.

Mégis mitől és hol félsz, milyen helyzetekben?

Szerintem önbizalmat adhat, ha határozott vagy, ha hozzád szólnak és nem félénk, vagy meg sem szólalsz, az is növelheti az önbizalmad, ha váratlan helyzetekre felkészülsz és meg tudod védeni magad (küzdősport, önvédelmi fegyver). Én már attól nagyobb biztonságban érzem magam, hogy mindig van nálam gázspray.

2012. aug. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

1. válaszolónak üzenem: szerintem a kérdező nem pont ilyen félelmekre gondolt...


én is ugyanebben a cipőben járok. próbáltam leküzdeni, de mivel belebuktam a próbálkozásokba azt hiszem még rosszabb lett. elkerültem gimibe, nehéz volt. most 11. es vagyok, és jobb. nem mondanám, hogy azért jobb, mert javult az "állapotom" inkább csak mert kezdem otthon érezni magam a gimnáziumban.

bár nekem nem csak emberekre igaz a "félelmem" idegen helyzetekre is, és mindenre ami nekem idegen. ilyenkor sokszor nem csak félek, hanem másik reakcióm a bunkóság, miszerint valaki ismeretlen élményt mutat be, tehát mesél nekem olyanról amit sosem csináltam, akkor ellenszenvvel viszonyulok az egészhez, és leszólom.

én úgy gondolom ha elmúltam 18 ellátogatok egy pszichológushoz. és megbeszélem vele ^^


szerintem csak magadon tudsz segíteni, a pszichológus vezet rá, hogyan tedd. más nemigazán jöhet szóba sztem...

2013. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is ugyan így vagyok vele, és nem tudom mit csináljak :S
2014. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
kapcsold be a kedvenc zened dugd be a fuled es setalj be a tomegbe. nezegesd az embereket. gondolkozz el rajtuk. amugymeg ok is ugyan olyan emberek mint te.
2016. máj. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!