Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Teljesen elcsesztem az életem,...

Teljesen elcsesztem az életem, mit tehetek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, 6 osztállyal. Jelenleg egy felzárkóztató osztály tagja vagyok, ami azt jelenti, hogy 2 évig kell járnom és akkor kapok egy általános iskolai bizonyítványt, illetve egy vendéglátós részszakképesítést. Ez így rendben is van. De későn jöttem rá arra, hogy többet akarok elérni az életben. Egyetemre szeretnék menni, viszont akkor újabb 5 évet kell járnom az érettségi megszerzéséért, aztán az egyetem újabb 6 év. Tudom most arra gondoltok, hogy egy 18 éves lány, akinek 6 osztálya van, hogy képzeli hogy egyetemre megy... Nekem semmi gondom nincs a tanulással, és jelenleg is jól teljesítek, csak sokat bántottak az iskolában és nem akartam bejárni, megfutamodtam és nem érdekelt semmi, csak hogy biztonságban érezhessem magam, és ne tudjanak bántani. Ezzel pedig az egész életemet elszúrtam. Van valami megoldás? Tehetek le osztályozó vizsgát a középiskolai tananyagból, vagy feltétlenül muszáj kijárnom, hogy érettségizhessek?
2017. ápr. 26. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel szeretnél foglalkozni vagy minek szeretnél tanulni?
2017. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan amit kérdezel, nem tudom, de ne félj, egyáltalán nem szúrtad el az életed, tök fiatal vagy még, a fő hogy most már haladsz a célod felé, tényleg jobb későn mint soha!! (amúgy középiskola 4 év, egyetem 3-4 év az alapképzés) Egyébként én a helyedben egy szakmát tanulnék ki vagy max munka mellett, levelezőn végezném az egyetemet
2017. ápr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most hogy jársz be suliba?

Minden nap?

2017. ápr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nappalin vagy?
2017. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is, ráadásul 39 éves vagyok.

csináld meg az érettségit. az legyen a cél. Mihez van kedved, úgy tanulj tovább, meg mire van kereslet. nekem 2 diplomám van, sehová sem kellek

2017. ápr. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!