Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek it tegyek, ha a...

Szerintetek it tegyek, ha a magyartanárom pikkel rám?

Figyelt kérdés
Jövőre emelt érettségit szeretnék tenni magyarból, és a magyartanárom, (akit egyébként nagyon szeretek, és nagyra tartok), eléggé berágott rám. Ismételünk, és az eposznál tartottunk. Ennek ugye egy alfaja a vígeposz. Ezután a tanárúr kérte, hogy mondjunk ismert vígeposzokat. Én pedig jelentkeztem, és válaszoltam: Arany János - A nagyidai cigányok. Teljesen ledöbbent, hogy ezt hogy gondoltam, mikor ez a mű cseppet sem komikus módon dolgozza fel a szabadságharc bukását. De én tisztán emlékeztem, mikor ezt tanultuk. Hogy a műfaja komikus eposz. És első olvasásra is fellelhető benne a humor, még ha keserű formában is. És mondtam magamban hogy "Ne vitatkozz vele, mert te jársz rosszul." De nem tudtam befogni, és mondtam, hogy én biztos vagyok benne, hogy ez vígeposz. Erre mondta, hogy rendben van, ő rákeres az interneten, és ha nincs igazam, akkor egyest kapok. Nyilván ekkor megijedtem, de mondtam hogy rendben. És mivel projektorral dolgoztunk, mindent láttunk, amit beírt a keresőbe. Ergo, mindenki látta hogy nekem volt igazam. Ekkor felállt, csendben elkezdte pakolászni a cuccait, mint minden óra végén, és mondta hogy elmehetünk. Ez volt 3 hete. Azóta minden órán engem hív ki felelni, és olyan kérdéseket tesz fel, olyan klasszikusok elemzését kéri rajtam számon pl: ismertessem Tolsztoj Háború és béke című regényében felmerülő gazdaságpolitikai összefüggéseket a 19. századi cári Oroszország politikai helyzetét figyelembe véve. Imádom Tolsztojt, de a háború és béke iszonyat tömény és nezehezen emészthető. (ezért is gondoltam hogy a későbbi éveimre hagyom). És már a sírás kerülgetett, mikor mondta, hogy szerinte rajtam kívül mindenki tudná erre a választ, még alsóbb évfolyamosok is. Pedig ezelőtt az incidens előtt mindig mondta hogy a legnagyobb reménysége vagyok magyarból. Már 2szer is elnézést kértem tőle, és tudom hogy nem szabadott volna belekötni, és hogy mindig a tanárnak van igaza. Már nagyon bánom hogy megszólaltam. De sorra szedem a rossz jegyeket, mert egyszerűen képtelen kérdéseket tesz fel. Bocsi a kisregényért.

2017. máj. 10. 17:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy egy iszonyat jófej, de nagyon kemény tanárról van szó.
2017. máj. 10. 17:54
 2/4 anonim válasza:

Szia!:)

Néhány tanár nem bírja elviselni, hogy lehet, hogy egy-egy irodalomrajongó diák valamit precízebben tud nála. Nálam is volt már ugyanez, hogy kijavítottam a tanárom, de ő nem vette ezt ennyire zokon. Te sem gondoltad, hogy ennyire magadra dühíted, főleg, hogy még ráadásul a te válaszod volt a helyes. Tanára válogatja, ahelyett hogy besértődik, viccként is kezelhette volna, ha tényleg annyira profi tanár. Mindketten jobban jártatok volna. Így most ő utálatot kelt a saját személye körül, te meg igazságtalanul rossz jegyeket kapsz,ami ugye nem játék, mert a magyar jegyedet vinned kell tovább.

Azt javaslom, hogy ezt a durcát fordítsd előnyödre, hátha a nehéz kérdések még inkább felnyitják a szemed egy-egy témakörben, tanulhatsz belőlük.A másik pedig az, hogy indulj versenyrken, és kellő készüléssel bizonyíts a tanárodnak, és a sulidban is látni fogják, hogy irreális, hogy pl. egy OKTV 1-3. helyezett folyton rossz jegyet kapjon magyarból. Ne ijedj meg senkitől, te egyszer innen elballagsz, ő meg akkor is főhet a saját levében. Semmiképp ne pitizz neki, mikor még köszönetet kéne mondania, hogy helyesbítetted.

2017. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, erre a dologra gondoltam, hogy nem fogok neki benyalni, és könyörögni a bocsánatáért hanem hajtom magam előre, és lesz ami lesz, hátha megtörik a jég. Köszi a tanácsokat! :)
2017. máj. 10. 18:12
 4/4 anonim válasza:

Előző vagyok.

Azért is nem jelentékeny, hogy milyen a kapcsolatod a tanárral, mert emeltet általában nem a saját sulidban teszel. Te csak tanuld a követelményeket, és ne törődj a fals jegyekkel.

2017. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!