Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmenjek így orvosira?

Elmenjek így orvosira?

Figyelt kérdés
Egész évben a felvételire készültem.Emelt biosz,kémia.Mindig is rajongtam az orvoslás iránt,így egyértelmű volt hogy csak az általános orvosi.Persze jelöltem más opciókat is,köztük a kémia szakot(elte).Valamért azt érzem hogy az orvoslás iránt szenvedély mintha halványult volna,magát a bioszt is meguntam valamennyire,egyszerűen már nem érzem azt,amitt még év elején.A kémiát viszont megszerettem nagyon,és ha a kémia szakra már mintha nagyobb lelkesedésselnéznék mint az orvosira.Mindig is azt vallottam,hogy az legyen orvos akinek ez a sziklaszilárd döntése,hivatástudattal megspékelve,és képes lenne mindent feladni érte,de pont mint ha ezhiányozna...mit gondoltok?

2017. máj. 15. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak kifárasztott a sok tanulás?
2017. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nemtudom,de nem arrrólvan szó h elment a kedvem a tanulástól,az egyetemtől,mert már nagyon szeretnék egyetemista lenni...csak valamiért a kémia szak iránt minthanagyobb lenne a lelkesedésem,és most nem tudom h ezcsak valami pillanatnyi dolog,vagy tényleg arról lehet szó h mélyen belül nem is akarok inkabb orvos lenni,pont ezért kérdezlek titeket,mert lehet h valakinek volt mar valami tapasztalata ilyen téren...
2017. máj. 15. 18:26
 3/7 anonim válasza:
100%
ezt én írtam ki ezt a kérdést? :D ugyanez a helyzet nálam is, csak én csak orvosikat jelöltem meg... de szerintem most koncentrálj az érettségire, aztán majd nyáron kipihenve, tiszta fejjel pedig el fogod tudni dönteni, hogy melyiket is szeretnéd igazán :) addig is hajrá!!
2017. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy azért inogsz meg, mert kifaradtál a tanulásban, de az is lehet, hogy tényleg nem ez a te utad. Erre csak te fogod tudni a választ, de én is azt javaslom, hogy az érettségi után, hideg fejjel gondold majd át, júliusig van lehetőséged.
2017. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
37%
Kerlek ne! Gondolj bele, hogy mas ossze tenne kezet labat, ha sikerulne neki! Ha most felvesznek es meg sem iratkozol be, az lehet valakinek egy ev. Es lehet az a valaki szivvel lelekkel csinalna. Torold akkor a jelentkezesed, vagy azt ahova beadtad. Orvosnak az menjen aki hivatas szeruen tudja csinalni. Valamint meg valami. Ne akarj egesz eleteden at olyan dolgot csinalni amit nem szeretsz, es nem orommel tenned!! Mert boldogtalan leszel! Es semmi mas nem lehet nagyobb kincs mint a boldogsag!! azt csinald amit szeretnel, es orommel fogod, mert ahhoz mindig lesz huzalmad es kedved!! Ez nagyon fontos!! Szoval ha nem szeretned akkor vond vissza a jelentkezesed! Engem is masodjara vettek fel, rengeteget tanultam, es en nagyon vartam az erettsegit felvetelit!
2017. máj. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia, idén érettségizek és orvos szeretnék lenni én is. Már egészen kiskorom óta tudom, hogy ez az én utam, a nagy álmom. Nekem is volt már hasonló bizonytalanságom ezzel kapcsolatban, még évekkel ezelőtt, azóta csak megszilárdult az elhatározásom. Nekem, személy szerint az segített, hogy elképzeltem magam 10-20 év múlva, hogy mit szeretnék szívesen csinálni milyen élettel lennék eléedett stb. Próbáld elképzelni, hogy hol lennél boldogabb, a kémia szakon, vagy az orvosin, ha elmennél az orvosira éreznéd e azt, hogy neked nem ott van a helyed? Remélem tudtam neked segíteni :)
2017. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
na orvosira mentél?
2020. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!