Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől vagyok ennyire önbizalom...

Mitől vagyok ennyire önbizalomhiányos, miért nem tudok hinni senkinek sem?

Figyelt kérdés
Ha valaki valami jót mond nekem (velem kapcsolatban),akkor nem tudom elhinni,úgy vagyok vele,hogy biztosan hazudik,illetve így akarja megkedveltetni magát velem.Persze tudom,hogy ez azért is van,mert biztosan hazudik,és én így sikeresen ellökök magamtól mindenkit,mert képtelen vagyok elhinni egy olyan dolgot,ami pozitív velem kapcsolatban.Ez önbizalomhiányra utal,ami hatására nem tudom eldönteni,hogy mi a hazugság és mi az,ami igaz.Járok pszichológushoz évek óta,de nem tudott megváltoztatni,viszont folyton kételkedek mindenkiben.Pedig még sose vertek át (talán azért,mert ilyen vagyok?),na de mindegy is,esélyt se hagytam senkinek.Ez persze nagy hátrány,ha valaki azt mondja kedvel/bír engem,akkor leállok vele vitatkozni,mert biztosan kamuzik,persze nincs benne a pakliban,hogy valóban igazat mond.Személyesen nem szoktam beszélgetni senkivel,csak interneten,de ott se viselnek el emiatt se,meg más miatt se.Hogyan tudnék ezen változtatni? Pszichológusok nem tudtak segíteni és még mindig utálom magam,így nem tudom elképzelni,hogy mások is szeressenek...Nagyon megnehezíti a társasági életemet is,ami persze nincs is,mert nem megyek oda senkihez beszélgetni,mivel úgyse érdekel senkit a mindennapi unalmas gondolataim,ha meg ők mondanak valamit,akkor az meg engem nem érdekel.Már magamat is idegesítem ezzel,agyamra megyek.Mit csináljak,valami megoldás?
2017. ápr. 17. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs másoknak mondanivalód.
2017. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak az adjon választ,aki érti a kérdést is. :D
2017. ápr. 17. 22:30
 3/4 anonim válasza:

1. „Rúgd ki” a pszichológusod, eddig sem segített, akkor meg minek fizetsz neki?!

2. Szerintem nem baj, ha valaki óvatos és bizalmatlan, a mai világban ez természetes... :)

3. Ha megdicsérnek, köszönd meg és ennyi... udvariasság... nem kell túllreagálni.

4. Keress valami hobbit (pl. Sport), arról majd fogsz tudni beszélgetni

5. Tanulj sokat! Minél többet tudsz, annál több kérdésed lesz

2017. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Először is miért nem kedveled magad? Az előző válaszolónak igaza van keress egy sportot ami tetszik. Én Judo és Jiu-jitsu-zok. Segít levezetni a feszkót.


Az hogy nem bízol meg azonnal másokban nem hátrány. Én is nehezen hiszek másoknak főleg a férfiaknak, (Apám) ezért azt gondolom szűzen fogok meghalni :DD

A túlzott bizalmatlanság viszont veszélyes.

Keress egy olyan embert aki elsőre szimpatikusnak tűnt. Kezdj el vele valamilyen kapcsolatot kialakítani az illetővel. Nem minden ember rossz. De te sem vagy az! Ne gondod ezt! (én nem szoktam olyanoknak hazudni akik nem érdemesek rá!) Az ilyen emberek mint te érdekesek!

Kicsit különcök ( jó értelemben, igazából én is annak érzem magam) keress egy barátnőt egy olyan embert aki annak ellenére hogy elküldted próbálkozott még.

A legjobb barátnőm (aki elött nincsenek titkaim) alsóban minig egyedül volt. Soha senki nem foglalkozott vele. Aztán 4.-be engem is kitaszítottak a ,,menők" és ő odajott hozzám beszélgetni. Először nem nagyon foglalkoztatott és elküldtem, de ő jött látta hogy egyedül vagyok, végül pedig (most) szétválasztani nem igazán lehet minket. Jegyezd meg nem minden ember paré! Nem mellesleg intelligens és okos lánynak tűnsz. Mindig nézd a test beszédet. Hogy hazudik-e neked vagy nem. Keress rá. És ne feszeng! hA AZT ÉSZREVESZIK AZT GONDOLJÁK KÖNNYŰ PRÉDA VAGY. (bocsánat nem akartam capslockal írni de lusta vagyok újra írni.) Légy nyugodt és ne látszódjon ha ideges vagy. Ha higgadt vagy tovább érsz.

2018. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!