Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nekem nagyon látszik a Combjai...

Nekem nagyon látszik a Combjaimon a szőr mit tegyek hogy világos legyen?

Figyelt kérdés
Barna a hajam és szerintem ezért látszik sötétnek a szőr a labaimon. De nem szeretném le borotválni a comjaimat, a vádlimat borotválom..de nem szeretem.Mivel tudnám ki világosítani ? Mennyek a napra ? Nekem nagyon látszik és zavar ha le borotválom akkor erősebbek lesznek,tüsisek,és ilyen pöttyös lesz.
2017. jún. 25. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A borotválás nem erősíti sehol a szőrt, tévhit.
2017. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor mit csináljak hogy ne látszódjanak ?
2017. jún. 25. 11:35
 3/4 2*Sü ***** válasza:

Több lehetőség van:


1. Megtanulod, hogy ne zavarjon, és akkor nincs tennivalód. Ajánlott termék: [link]


2. Szőkítés. Te valami ilyesmiben gondolkodol. De ebben az a „jó”, hogy igazából nem megoldás. Maximum 20 méterről nem fog annyira látszani, de közelebbről ugyanúgy látszik, pláne főleg napsütésben. Semmivel nem feltűnőbb, mint a sötét szőrszálak. (Mint ahogy a szőke hajú ember sem tűnik kopaszabbnak, mint egy barna hajú.)


3. Gyantázás, epilálás. Nem kellemes, viszont tartósabb eredményt ad.


4. Végleges (lézeres) szőrtelenítés. Meglehetősen drága, amennyire én tudom, és nem is 100%-ig végleges.


5. Borotválás. Kevésbé kellemetlen, mint a gyantázás, viszont rendszeresebben kell megtenni.


~ ~ ~


> pöttyös lesz


Részben a bőr megszokja a borotválást, és kevésbé lesz pöttyös. Másrészt jó minőségű borotva kell. Meg persze borotvahab. Illetve vannak bőrnyugtató termékek.


> tüsisek


Igen, ezért igényel rendszerességet a borotválás.


> ha le borotválom akkor erősebbek lesznek


Nem lesznek. Ez egy tévhit. Hogy mi az oka, az kissé már túl van a témán, de érdekességképpen leírom. A tévhit egyik oka a fiatal férfiakhoz, fiúkhoz kapcsolódik. Sokszor mondják a fiatal fiúknak, hogy „csak el ne kezdj borotválkozni, mert egyre erősebb lesz”. De valójában nem a borotválástól lesz erősebb az arcszőrzet, hanem attól, hogy a fiú idősödik, érik. Ha nem borotválkozna, akkor ugyanúgy erősödne az arcszőrzet.


A tévhit másik oka analogikus. A fű valóban gyorsabban nő, ha nyírják. Ergo akkor valami ilyesmi történik a szőrszálakkal is. Csakhogy a fű máshogy nő, mint a szőr. A fű a tetejénél nő. Ha levágják, akkor a fű fokozza a növekedést, már csak azért is, mert ezzel tud fotoszintetizálni, tehát muszáj neki. A szőr viszont alulról nő felfele, a szőr a szőrtüszőben növekszik. Az meg mit sem tud arról, hogy az élettelen szőrszál végét amúgy levágták-e vagy sem.


A tévhit harmadik oka, hogy a szőrszálak kopnak. A szőrszálak töve vastagabb, mint a vége. Ha leborotválod, akkor egyrészt a megmaradt szőrszáldarab vastagabb is lesz. Másrészt így rövidebben jobban tart is. Harmadrészt a vége élesebb is, hiszen egy éles vágási felület jön létre. Összességében tehát tényleg azt az érzetet kelti, mintha keményebb, erősebb, durvább lenne. De ez nem jelenti azt, hogy gyorsabban fog nőni, vagy vastagabb lesz a jövőben.

2017. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én leborotváltam végig.Nekem még a lábujjaim is szőrösek,teljesen combtőig borotválom magam. L
2017. jún. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!