Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elkezdtem írni egy könyvet,...

Tímea *-* kérdése:

Elkezdtem írni egy könyvet, véleményeznétek?

Figyelt kérdés

A könyv arról szól/ szólna, hogy van egy elmegyógyintézet távol a civilizációtól és az ott élő orvosokon, dolgozókon, és persze a betegeken kívül senki sem tud róla. A betegek ugymondd be vannak zárva ebbe a hatalmas épületbe ( ami egyébként egy gyönyörű helyen van, de ők nem mehetnek ki oda és nem tudják hogy ez a hely pontosan mi is és hol vannak, a külvilágot és az útvonalat nem látták) És a lényeg hogy a világ 12 legveszélyesebb őrültét kezelik itt és maga a cselekmény ott kezdődik amikor bekerül egy 13. beteg aki egy kislány. A könyv címe: " Az őrület 13. jelentése" ( Több szálon fut és a kislány a kulcs az egész történetben. És szeretném néhol részletezni a körülményeket is meg azt hogy hogyan működhet egy ilyen hely szóval szakmai segítséget ehhez a részéhez szívesen elfogadok :) ) Előre is köszi :D

17/L



2017. júl. 10. 00:51
 1/5 A kérdező kommentje:
jut eszembe, azt elfelejtettem leírni hogy szeretném úgy csinálni hogy mindegyik szereplő más és más stílusban szólal meg tehát sok könyvben a fejezetek másik szereplő szemszögéből mutatja be a sztorit, és én arra gondoltam hogy talán jó lenne úgy megcsinálni ha ezek a fejezetek nem csak más szemszögből és más szereplőként lenne leírva hanem maga az írási stílus is változna minden egyes szereplőhöz hozzáigazodva. ( Mielőtt neki álltam megírni a könyvet utánanéztem a pszichopatáknak stb... meg ilyet is tanulok tehát valamennyit konyítok ezekhez, és kidolgoztam az összes szereplő jellemét, személyiségét vagyis megpróbáltam xD ) Szerintetek ez a váltakozó írási stílus rossz ötlet?
2017. júl. 10. 01:07
 2/5 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik az elgondolásod... az írásos dolog van aki számára lehet ,hogy idegesítő. Ezalatt azt értem ,hogy ő mondjuk csak a főszereplő szemszögéből akarta a történetet vagy nem tetszik neki a megoldásod.DE ez a te történeted úgy írod ahogy akarod ha neked ez tetszik akkor így írd! Ha esetleg felrakod valahova vagy kiatatod akkor mindenképp szólj mert ELAKAROM OLVASNI :-D:-D ♥ jó írást XD♥
2017. júl. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Abszolút jó ötlet a váltott stílus, bár én biztos nem tudnék 12-13-at elkülöníteni. Az író sosem bújik ki teljesen saját stílusából. 3-4 eltérő mód még megoldható, de nekem soknak tűnik a 13. Persze, lehet, hogy neked menni fog. :) Az pótolhatja ezt esetleg, ha megalkotsz 2-3 stílust, és azon belül szóhasználat szintjén különíted el a karaktereket. Van, aki folyton ismétli magát. Mindenkinek van egy 'szava járása'. Ismertem egy pszichopata férfit, bár ezzel nem függ össze, ő például nem tett különbséget az 'a' és 'az' között, és nagyon gyakran rosszul ragozta a szavak végét. Ez is egy 'stílus', ha úgy tetszik. Ott van még a dadogás, stb., stb. Végül is, megoldható. :)


Az elképzelés maga nagyon tetszik. Izgalmasnak hangzik. :)

2017. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát igen nekem is meg van a magam beszéd/ írás stílusom, de én is ilyen kis apróságokra gondoltam meg alapvetően a 13 karakterre nem szándékoztam 13 teljesen különböző írási stílust kitalálni hanem alapból kategorizáltam a karaktereket ( jókra, rosszakra, ugye nyilván az orvosok és betegeknek is van egy csoportjuk a beszédben is ugye maga a szaknyelv miatt is stb) Tehát 1-2 karakternek hasonló lesz a stílusa de azért egy kis árnyalatnyit a szavakkal lehet babrálni, meg a beszédhibák is nagyon jó ötlet köszönöm :)
2017. júl. 11. 13:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként eddig kb 11-12 oldal van meg részleteket esetleg tudok küldeni ha valaki kiváncsi rá, és még további véleményekre is nagyon kíváncsi vagyok :) Az eddigieket meg köszönöm :)
2017. júl. 11. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!