Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rossz nevelés rossz szülőtöl?

Rossz nevelés rossz szülőtöl?

Figyelt kérdés

Kicsit zavaros lesz,bocsánat.

3 éves koromig nagyszüleim neveltek,utána anyámhoz kerültem. Apámat talán 4szer láttam életemben. Nem volt jó gyerek korom. Büntetésként azoktól a dolgoktól tiltott amiket élveztem. Pl.: foci. Nekem ez nem csak egy sport volt. Akkor ez volt az életem. 12 évig csináltam,majd anyám véglegesen eltiltott. (Jelenleg több ezer eurokért játszhatnék nagyobb csapatban.) A családban mindig ment az ujjal mutogatás a nagyszüleim és anyám közt. A középiskolát ahova jártam csak drogos képzőnek csúfolták. Szerencsére nem kerültem rossz társaságokba. Mindig én voltam a csendes srác, az elnyomott. Mindig vékony testalkatom volt. Evési zavarom van. A sulit otthagytam és elkezdtem dolgozni egy gyárban,mert anyám elvált a nevelő apámtól,akitől van egy gyereke,és kellett a pénz hogy tudjak segíteni. Jelenleg 20 éves vagyok,173 cm magas, 58kg. Szerintem ez nem egészséges. Anyám mindig elhanyagolt és csak bemeséli magának hogy ő jó anya,de én ezt soha nem éreztem így. Jelenleg úgy érzem komoly lelki problémáim vannak. A barátaimat elvesztettem, nehezen beszélgetek emberekkel,komoly kapcsolatom még soha nem volt. Nincs jövőképem. Albérletben élünk,amire a fizetésem nagy része rá megy,így félretenni se tudok. Kb így áll most az életem. Engem már nem érdekel hogy mi lesz,mondhatjuk megtörtem. A problémám az hogy nem akarom hogy a testvérem is átmenjen ezen. 8 éves, apja nincs, normális kaját nem eszik mert inkább édességeket meg néha péksüteményt eszik,anyám meg nem foglalkozik ezzel. Ma például kérdeztem hogy vitamin? Ilyesmi? Azt válszolta hogy: -Minek? Hiszen nem beteges..

Csak éppen sovány,nem sportol már ő se,egész nap a telefont nyomkodja. A lelki terroron kívűl eléggé hasonló eddig az élete. Nem szeretném ha ugyan azokon kéne átmennie mint nekem. Ha megpróbálok erről anyámmal beszélni,vagy meghuzza a vállát,vagy elkezd sírni,üvölteni,meg azt mondogatni hogy neki milyen sz@r volt gyerekként. Bele se gondol hogy lehet hogy a másiknak van igaza. Féltem a testvérem. Mit tehetek érte?



2017. júl. 18. 10:25
 1/1 vantel ***** válasza:
Elöbb tégy önmagadért és utána tesódért. Nevelésük álltal sérült vagy lelkileg, így a segítséged inkább szülők elleni harc lenne mint segítség!
2017. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!