Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A párom katolikus én ateista,...

A párom katolikus én ateista, és szerintetek ez mennyire zavarná őt?

Figyelt kérdés
Na szoval akarok egy macskát és mindenképpen Lucifernek szeretném elnevezni:D meg nem beszeltem vele errol, a kerdes lenyegeben az h nektek h tetszene/nem tetszene ha a parotok hasonlot talalna ki?:D

2017. júl. 19. 19:14
1 2
 11/14 Prókátor ***** válasza:
10%

A kérdésed már magában hordja a választ is! Ha szeretek valakit, nem akarok direkt ellenére tenni, tehát fel sem merülhet egy olyan döntés, ami esetleg őt sértheti. Az őt esetleg megsértő megoldások automatikusan kerülnek törlésre. Természetesen hozhat az ember olyan döntést, ami a másikat megsérti. De ez véletlen, nem pedig direkt. Ugyan ezen az alapon azt is megkérdezhetnéd, hogy valyon a párodat megsértené-e, ha lefeküdnél a kedvenc presszótok/cukrászdátok/stb pincérnőjével?

Amíg ez a kérdés egyáltalán felmerül benned, jobban teszed, ha nem erőlteted a kapcsolatot, sem a mostani pároddal, sem mással.

2017. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hogy őt mennyire zavarja-zavarná, nem tudhatom.Engem zavarna,nem is kevéssé.Szerintem minden egészséges emberi kapcsolatnak két alapja van:1.közös világlátás,tehát pl.közös vallás 2. a közös világlátás, a közös eszme a megfelelő eszme legyen(amennyiben persze egyáltalán létezhet ilyesmi).

Én személy szerint sem katolikus,sem ateista nem vagyok.

2017. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Mojjo ***** válasza:
@12: igen sok olyan harmonikus, boldog, szeretetteljes párkapcsolat létezik, ahol ez a "közös világlátás" nincs meg, legalábbis nem úgy, ahogy te gondolod, a közös vallással az élen. Szóval az biztosan kijelenthető, hogy nem, nem ez a jó kapcsolat alapja.
2017. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 szenes43 ***** válasza:
Nekem a bérmaszüleim pld. a bérmaapa szobafestő szóval melós és vérkomcsi. A bérmaanya hívő és hűséges katolikus,nélküle a mise sem kezdődhetett el.Soha nem hallottam hogy ebből egy hangos szóváltás is lett volna. A bérma papám elindult a munkásotthonba,sakkozni,politizálni a bérma mamám meg ment az esti 7 órás misére. Gondolom otthon nem a világnézetüket tárgyalták ki inkább hogy másnapra mit főzzön a mama mert akkoriban igen csak húzni kellett a nadrágszíjon. A papa utcabizalmi is volt mellesleg. Mikor a Határőrséghez soroztak be,a papánál is érdeklődtek.
2017. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!