Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van köztetek olyan, aki nem...

Van köztetek olyan, aki nem hisz istenben, de a családja ezt nem tudja?

Figyelt kérdés

Szüleim katolikusok, engem is vallásosnak neveltek, voltam elsőáldozó és bérmálkoztam is, érettségiig minden vasárnap templomba mentem a családommal. Most, hogy egyetemre járok, így már csak akkor megyek misére, ha épp otthon vagyok, de a családom a mai napig azt hiszi, hogy hiszek istenben, én viszont nem szeretném nekik elmondani, hogy mégsem, pedig biztosan megértenék, de úgy érzem, hogy jobb, ha nem tudják.

Van még rajtam kívül valaki, aki ugyanilyen helyzetben van? Szerintetek elmondjam a szüleimnek?



2017. júl. 15. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelen!szerintem mond meg a te döntésed miben hiszel nem az övéké.
2017. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed nem muszáj el mondjad. Ha csak szeretnéd.
2017. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Elég nagy lelki nyomor kell ahhoz, hogy ilyen pofátlanul áltasd a szüleid, akik valószínűleg finanszírozzák az egyetemi életed.

Nálunk a fiam becsülettel és tisztelettel megmondta, hogy nem szeretne velünk járni vasárnap Istentiszteletre, mert nem érdekli. Inkább ez, mint hogy hazudjon nekem.

2017. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Na én meg megkaptam az anyámtól, hogy nem kellett volna megmondanom neki, hogy a katolikus iskolába járatott drága kislánya már nem hisz Istenben, szóval talán embere válogatja......


Amúgy Kérdező szerintem mondd meg nekik, de készülj fel arra, hogy csalódni fognak benned. Oké, nyilván nem minden hívő szülő reagál rosszul erre, de jobb félni, min megijedni.

2017. júl. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hittél valaha egyáltalán Istenben? Ha csak vallásos voltál, akkor nyugodtan mondd meg nekik, de ne bántóan.

Ha azelőtt hittél, és most sem vagy biztos magadban, akkor ne mondd el a szüleidnek, mert még változhatsz.

2017. júl. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4# itt a különbség hívő és vallásos között.
2017. júl. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!