Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem vagyok 17 évesen öreg...

Nem vagyok 17 évesen öreg ehhez? (többi lent)

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Körülbelül 1 éve folymatosan zongorázok, csak úgy magamtól kezdtem el. Már az elején tudtam folyamatosan játszani, tehát nem akadozóan (oktató videókból tanultam). A kotta olvasás nem régiben kezdtem el konkrétan a héten és lassan ugyan, de már tudom a hangok helyét, a jeleket, tehát tudok kottát olvasni. Fogalmam sincs, hogy valóban megérné-e, van-e hozzá tehetségem, de mindenképp szeretnék magántanárhoz menni, hogy még is csak megtanuljam a helyes kéztartást és, hogy nagyon jól menjen a kottaolvasás. Úgy érzem eddig nem volt motivációm a jövőre, hogy mi is szeretnék lenni, mi az amivel szívesen foglalkoznék. Viszont. A zongora a kezdetektől fogva érdekelt és most érzem úgy igazán, hogy hajlok afelé, hogy a zenével foglalkozzak. Vannak napok, hogy napi 7-8 órákat csak gyakorlok, tehát a motivációm töretlen. A kérdésem csak az: Nem vagyok ehhez öreg? Nem kezdtem el későn zongorázni? Lehet még belőlem valaha kiváló zongorista, vagy hagyjam a fenébe?

2017. júl. 20. 23:00
1 2
 11/13 anonim válasza:
Én is későn kezdtem a zongorázást, és mindig mondja a tanárom, hogy aki kirobbanó tehetség az behozza a lemaradást akármikor kezd bele.
2017. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez bíztató. :) Ha nem is világhírű, de azért szeretnék oda eljutni, hogy zongoristának nevezhessem magamat.
2017. júl. 21. 21:31
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire lenne reális ha először magántanárhoz járnék majd onnan felvételiznék egy suliba amolyan szakiskolába és ha minden jól megy onnan pedig tovább. Nekem ezek most a terveim és persze a rengeteg gyakorlás.
2017. júl. 21. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!